موبایل

خودتان گوشی موبایل بسازید!

امروزه آنقدر کیت الکترونیک جذاب وجود دارد که می‌توانید یک روز تعطیل را به ساختن آنها اختصاص دهید و لذت ببرید اما با این کیت جدید علاوه بر سرگرم شدن می‌توانید گوشی مورد علاقه‌تان را هم بسازید و استفاده کنید. در وبسایت کیک‌استارتر یک استارت‌آپ با نام «MakerPhone» وجود دارد که قصد دارد با جمع آوری سرمایه کافی یک کیت عرضه کند که به شما امکان سر هم کردن یک گوشی موبایل واقعی با استفاده از چند بورد و قطعه الکترونیکی را می‌دهد. در پایان کار نتایج کار شما دقیقا همان گوشی خواهد بود که انتظارش را داشته‌اید.

طبق ادعای این استارت‌اپ، با پرداخت 100 دلار، شما یک بورد اصلی، بدنه محافظ، ال‌سی‌دی، ماژول وایرلس، پردازنده و دیگر قطعات مورد نیاز برای ساختن یک گوشی را در اختیار خواهید داشت. البته قرار نیست با این مبلغ و این قطعات قادر باشید در اینستاگرام بچرخید اما می‌توانید با همین امکانات تماس برقرار کرده، پیام ارسال کنید و بازی نوستالژیک اسنیک را انجام دهید.

کیت گوشی MAkerPhone

با اینکه قطعات این گوشی از قبل برای سر هم شدن دسته بندی و طراحی شده‌اند، اما این به معنی چسباندن چند قطعه ساده پازل به یکدیگر نیست و برای سرهم کردن این دیوایس به دستگاه لحیم و سیم چین نیاز خواهید داشت.

نکته بعدی اینکه سیستم این گوشی با پلتفرم Arduino همخوانی دارد و در صورت علاقه می‌توانید سیستم‌عامل این گوشی را تا حدودی گسترش و یا تغییر دهید. البته شرکت سازنده این کیت گفته که برای ساختن این گوشی به هیچگونه تجربه قبلی نیاز نیست و همه می‌توانند این قطعات را از طریق یک سری دستورالعمل‌های مبتدی سر هم کنند و گوشی مورد نظرشان را بسازند. در پایین می‌توانید تصویری از رابط کاربری این گوشی را مشاهده کنید.

کیت موبایل MakerPhone

مطمئنا این گوشی دیوایس اصلی شما در طول روز نخواهد بود اما از طرفی می‌تواند جالبترین و جذابترین تجربه زندگیتان هم محسوب شود. شرکت سازنده این دیوایس اعلام کرده در صورتی که سرمایه‌گذاری‌ها از مرز 15 هزار دلار بگذرد تولید این کیت را آغاز خواهد کرد که شواهد نشان می‌دهند این مبلغ از خیلی وقت پیش توسط سرمایه‌گذاران تامین شده است.

MakerPhone

MakerPhone

 

منبع
Techcrunh

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.