تکنولوژی

صفحه‌نمایش بزرگ آیفون‌ و دستان کوچک کاربران

اپل  هفته گذشته، آخرین مدل از محصولات خود را معرفی کرد. در طی مراسم اپل، علاوه بر معرفی آیفون 5.8 اینچی XS، آیفون 6.1 اینچی XR و آیفون 6.5 اینچی XS Max، خبرهای دیگری نیز اعلام شد مانند توقف تولید آیفون 4 اینچی SE.

بعد از آشنایی با آیفون‌های جدید اپل، حالا جای هیچ شکی باقی نمی‌ماند که اپل تمرکز زیادی به روی افزایش سایز سری‌های جدید آیفون اعمال کرده است. این اتفاق، برای زنان، کودکان و تمامی افرادی که دست‌های نسبتا کوچکی دارند، تغییر چندان خوبی نیست.

آیفون‌های 6، 7 و 8 همگی 4.7 اینچ هستند و نسخه‌های پلاس آنها نیز 5.5 اینچ است. برای کسی که دستان کوچکی دارد، شاید تنها مدل SE مناسب نگه داشتن در یک دست محسوب می‌شد. این موضوع، مشکلی است که بسیاری از کاربران اپل به آن اذعان کرده اند.

big iphone

بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند گزارش داده‌اند که بعد از استفاده از مدل‌های جدید، دچار درد انگشت شده‌اند و نگه داشتن و اسکرول کردن روی صفحه نمایش‌های بزرگ گوشی‌های جدید واقعا به موضوع عذاب آوری تبدیل شده است. حتی تحقیقی نیز اخیرا انجام شده که اعلام می‌کند، اندازه دستگاه‌های بزرگ مثل گوشی‌ها و تبلت‌های جدید می‌تواند با پهن شدن انگشت شصت و تغییر در وضعیت سلامت مچ دست تاثیر مرتبط باشد. یکی از قابلیت‌های گوشی‌های هوشمند نسل جدید قائدتا باید آسان‌تر کردن کار با موبایل از طریق یک دست باشد، که هر سال با معرفی نسل‌های جدید همچنان شاهد افزایش سایز این محصولات هستیم، افزایش سایزی که برای نگه داشته شدن دستگاه در یک دست حقیقتا چالش برانگیز است.

big iphone

big iphone

طبق یک تحقیق جدید، زنان علاقه کمتری به گوشی‌های بسیار بزرگ دارند زیرا کمتر در جیب شلوارهایشان جا می‌شود. در این گزارش به عنوان مثال اعلام شده که جیب شلوارهای جین برای زنان تا 48 درصد کوچک‌تر از جیب شلوارهای مردان طراحی می‌شود.

امسال افزایش سایز البته فقط برای آیفون اعمال نشده است. سری چهارم ساعت هوشمند اپل واچ نیز کمی بزرگ‌تر از نسخه‌های پیشین طراحی شده است. هر دو سایز جدید، هرکدام به اندازه 2 میلی متر افزایش پیدا کرده‌اند و برای کسی که مچ کوچکی دارد، به نظر بزرگ می‌آیند.

اگر همین حالا مدل آیفون SE و اپل واچ سری 3 دارید، سعی کنید که از آنها خوب مراقبت کنید زیرا به نظر می‌آید اپل دیگر میانه خوبی با مدل‌های کوچک نداشته و از آنها قطع امید کرده است!

منبع: qz.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا