آمازون

15 محصول جدید ساخت آمازون

در کنار محصولات متعددی که روز پنج شنبه در رخداد آمازون معرفی شدند، این شرکت به‌طور غیرمستقیم 2 پیام مهم و جدی را هم برای حضار و رقبای اصلی خود فرستاد: اول اینکه آمازون در مسیر تسخیر بازار محصولات خانه هوشمند قرار دارد و اینکه قادر است رخدادهای خود را خیلی جذاب‌تر از رخدا دهای شرکت اپل برگزار کند.

آمازون در رخداد روز گذشته خود 15 محصول مجهز به دستیار صوتی الکسا را معرفی کرد که از جمله آنها می‌توان به مایکروویو، ساعت دیواری، آمپلی‌فایر و گجت‌های خودرو اشاره کرد. این شرکت همچنین یک سری سرویس‌های جدید را نیز معرفی کرد که از جمله آنها سرویس «Alexa Hunches» است که به کاربر یک سری پیشنهادات را بر اساس رفتارها و عادات روزانه او ارائه می‌کند، مثلا خاموش کردن لامپ‌های اضافی منزل. هدف اصلی آمازون از معرفی و ارائه این محصولات و خدمات نفوذ هرچه بیشتر دستیار صوتی و هوشمند این شرکت در زندگی و منازل کاربران سراسر دنیا است.

اسپیکرهای هوشمند اکو که روزی یک دیوایس غریبه و تازه وارد محسوب می‌شدند، امروزه به پیشتازان عرضه اسپیکرهای هوشمند بازار تبدیل شده و با فاصله زیاد نسبت به رقبای خود در صدر پرفروش‌ترین دیوایس‌های هوشمند بازار قرار دارند. حال با معرفی محصولات و خدمات در رخداد روز گذشته، به نظر می‌رسد آمازون می‌خواهد الکسا نه تنها در اتاق نشیمن بلکه در تمامی نقاط منزل و حتی گاراژ خودروی کاربران هم حضور فعال و تاثیرگذار داشته باشد.

ظرفیت دستیار هوشمند آمازون در این بخش هم بسیار زیاد و در حال رشد است. طبق برآوردهای کارشناسان صنعت محصولات مرتبط با منازل هوشمند تا سال 2022 به ارزش 53 میلیون دلاری در بازار خواهد رسید و آمازون هم که از روزهای اول در این زمینه پیشتاز بوده مطمئنا سهم اعظمی از این بازار را در اختیار خواهد گرفت و می‌تواند در ادامه درآمد قابل توجهی از این بخش را از آن خود کند. ضمنا با معرفی مایکروویو و آمپلی‌فایر مجهز به چیپ الکسا آمازون برای اولین بار رسما وارد عرضه لوازم خانگی هوشمند و سرگرمی می‌شود. در ادامه محصولاتی را که در این مراسم معرفی شدند مشاهده می‌کنید.

نسل جدید اکودات

دیوایس اکو مخصوص خودرو

اکو ساب قدرتمند

دستگاه پخش فایر تی‌وی

اکو شو جدید

دوربین امنیتی جدید Ring

دیوایس اکو فاقد اسپیکر

مایکروویو با قابلیت کنترل توسط الکسا

اکو پلاس ارتقاء یافته

ساعت دیواری مجهز به الکسا

پریز هوشمند اکو

اکو لینک و اکو آمپلی فایر

اما آنچه که در این مراسم بیش از هرچیزی قابل توجه بود، توانایی آمازون در برگزاری رخداد به همراه حجم بالایی از هیجان و جذابیت بود. در این مراسم 90 دقیقه‌ای که با معرفی 15 محصول جدید همراه شد، آمازون توانست حضار و بینندگان را به‌شکل قابل توجهی مجذوب و شگفت‌زده کند. نقطه عطف هیجان این مراسم هم به معرفی مایکروویو این شرکت برمی‌گردد که با استقبال شدید حضار روبرو شد.

در مقایسه با این مراسم، رخداد اپل را می‌توان در نظر گرفت که در همین بازه زمانی 90 دقیقه‌ای از 3 آیفون جدید رونمایی شد که البته در کنار آن از ساعت هوشمند جدید این شرکت هم پرده برداری شد. مراسم اپل تنها به معرفی این چند محصول محدود شد که متاسفانه از چند هفته قبل از برگزاری این مراسم بسیاری از اطلاعات مرتبط با این محصولات هم لو رفته بود. همین مسئله باعث کاهش قابل توجه هیجان زدگی حضار و بینندگان این مراسم و نارضایتی آنها در چند سال اخیر شده است.

نکته بعدی اینکه اپل در این مراسم که مهم‌ترین رخداد سالانه این شرکت محصوب می‌شود هیچ محصولی در بخش خانه هوشمند معرفی نکرد و همین مسئله سوالات زیادی را در رابطه با نحوه رقابت اسپیکر هوشمند «هوم پاد» و دستیار صوتی «سیری» این کمپانی با رقیب اصلی خود یعنی آمازون اکو و الکسا به‌وجود آورده است.

حال به توجه به برگزاری این 2 رخداد از سوی این 2 کمپانی برتر دنیا، به‌نظر می‌رسد کمپانی آمازون می‌تواند جایگاه خود را در صدر محصولات خانه هوشمند و دستیار صوتی بیش از پیش محکم کند. ضمنا ارزش سهام این 2 شرکت هم گواه همین قضیه است چراکه ارزش سهام آمازون طی یک سال اخیر رشد 100 درصدی داشته و این در حالی است که ارزش سهام اپل در این یک سال تنها 41 درصد رشد داشته است.

منبع: سی‌ان‌بی‌سی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا