تکنولوژی

ال‌جی اندام روباتیک خود را معرفی می‌کند

شرکت ال‌جی دیروز اعلام کرد در رخداد IFA 2018 از اولین اندام روباتیک خود رونمایی می‌کند. این اندام روباتیک که «CLOi SuitBot» نام دارد، نوعی اندام مصنوعی است که با اتصال به پای افراد می‌تواند قدرت اندام‌های او را افزایش دهد. رخداد IFA از 9 تا 14 شهریور در برلین برگزار می‌شود.

این روبات با دیگر روبات‌هایی که تا به امروز ال‌جی معرفی کرده تفاوت دارد چراکه این محصول نوعی روبات پوشیدنی است و به تنهایی کاربردی ندارد. این روبات پوشیدنی به مفاصل چرخشی و کفش‌های متصل به آن با قابلیت تنظیم مجهز است که باعث می‌شوند پوشیدن و درآوردن روبات آسان‌تر انجام شود. این روبات به‌منظور افزایش توان شخص هنگام حرکت، ایستادن و کار کردن طراحی شده است. این روبات می‌تواند به افرادی که اجسام سنگین را در کارخانه‌ها جابجا می‌کنند کمک کند این کار را با صرف انرژی کمتر انجام دهند.

ضمنا این روبات قادر است با اتصال به سرویس روبات‌های ال‌جی به بخشی از شبکه هوشمند محیط کاری تبدیل شود. این روبات‌ها در کنار یکدیگر می‌توانند اطلاعات را انتقال دهند داده و ابزارهای مختلف را در کارخانه‌ها به نقاط مختلف منتقل کنند. ضمنا این روبات‌ها قابلیت یادگیری کار و همچنین تحلیل اطلاعات بیومتریک و محیطی را دارند  و از این طریق می‌توانند مصرف انرژی خود را به‌صورت هوشمند بهینه‌سازی کنند.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا