تکنولوژی

برترین اسپیکر هوشمند بازار کدام خواهد بود؟

اسپیکرهای هوشمند را می‌توان جدیدترین عضو زندگی‌های دیجیتال خودمان تلقی کنیم. این دیوایس‌ها اصولا برای داخل منزل طراحی شده‌اند و با اسنفاده از دستیار هوشمندی که درون آنها به‌ کارگرفته شده قادرند دستورات صوتی کاربر را اجرا کرده یا به آنها واکنش نشان دهند. این دستیاران دیجیتال می‌توانند موزیک پخش کنند، به سوالات شما پاسخ دهند و یا دیگر وسایل هوشمند منزل را برایتان کنترل کنند.

حال سوال اصلی این نیست که این اسپیکرهای هوشمند چه زمانی به اوج محبوبیت می‌رسند، بلکه سوال اینجاست کدام اسپیکر قبل از دیگر رقبا به صدر جدول پرطرفدارترین‌ها می‌رسد. برای پاسخ به این سوال، وبسایت بیزینس اینسایدر پرسش‌نامه‌ای طراحی کرد و از قشر وسیعی از کاربران و طرفداران دیوایس‌های هوشمند از جمله خریداران احتمالی اسپیکرهای هوشمند خواسته که به سوالاتی درباره این اسپیکرها پاسخ دهند.

در این پرسشنامه سه اسپیکر هوشمند «اکو شو» آمازون، «اکو لوک» آمازون و «هوم پاد» اپل مورد بررسی قرار گرفتند و افراد شرکت کننده در این پرسشنامه این 3 اسپیکر را بر اساس هوشمندی، هیجان، کاربرد و قیمت امتیاز دهی کردند.

طبق تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید. اکو شو آمازون در صدر قرار دارد و هوم پاد و اکو لوک هم به ترتیب در رده‌های دوم و سوم این نظرسنجی قرار گرفتند. طبق نتایج به‌دست آمده بیش از 21 درصد شرکت‌کنندگان اعلام کرده‌اند که در سریع‌ترین زمان ممکن اکو شو امازون را خریدرای خواهند کرد در حالی که این رقم برای هوم پاد اپل 20 درصد بود. اکو لوک هم با 14 درصد در رده سوم قرار گرفت. حال با توجه به این نتایج بیشزینس اینسایدر 3 نتیحه کلی از این تحقیقات به‌دست آورده است.

  • آمازون اکو شو برنده اصلی بازار است و طبق شواهد تقاضای قابل توجهی برای این اسپیکر هوشمند در بازار وجود دارد. کاربردی بودن و هیجان‌انگیز بودن تجربه استفاده از این اسپیکر هم دلیل اصلی تمایل افراد به خرید این دیوایس اعلام شده است. در طرف دیگر به‌نظر می‌رسد اکوشو هنوز نتوانسته به محبوبیت کافی بین کاربران دست پیدا کند.

  • هوم پاد اپل هم در آنیده نزدیک قادر خواهد بود جایگاه خوبی در بازار اسپیکرهای هوشمند پیدا کند اما انتظار رسیدن به جایگاهی مشابه آنچه که آیفون در بازار اسمارت‌فون‌ها دارد، برای این اسپیکر تقریبا غیرممکن به‌نظر می‌رسد.

  • در چند سال آینده، بازر اسپیکرهای هوشمند پیشرفت قابل توجهی خواهد داشت و دیوایس‌های مجهز به نمایشگر و یک سری دیگر از امکانات به زودی توسط شرکت‌های معرفی خواهند شد. به‌نظر می‌رسد وجود یک نمایشگر در کنار دستیار صوتی می‌تواند ترکیب موفق را ایجاد کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.