تکنولوژی

سرعت بالاتر آیفون‌های قدیمی با iOS 12

نسخه آینده سیستم عامل اپل هنوز در مرحله بتا-آزمایشی- قرار دارد اما ظاهرا در همین نسخه نیز نسبت به  iOS 11، سرعت بیشتری دارد. قابلیت ارتقا سرعت، امتیازی بود که اپل قول داده بود در  iOS 12 آن را عرضه کند  و تا به اینجا که این قول را عملی کرده است.

تست‌های سرعت به روی دستگاه‌های مدل قدیمی‌تر مانند  iPhone 5s نشان می‌دهد که  iOS 12 به طرز قابل توجهی سرعت دستگاه را بالا می‌برد. کاربران آیفون معمولا از اینکه نسخه‌های جدید سیسیتم عامل OS  را نصب کنند، اکراه دارند و ابراز نگرانی می‌کنند به خصوص اگر صاخب آیفون‌های مدل قدیمی‌تر باشند. iApple Bytes نیز تست سرعت نسخه  iOS 12 را روی دستگاه‌های قدیمی‌تر انجام داده و ویدیویی منتشر کرده که در آن به روی یک گوشی iPhone 5s ، نسخه بتای  iOS 12 beta را نصب می‌کند و سرعت دستگاه را با یک گوشی مجهز به نسخه  iOS 11.4.1.، مقایسه می‌کند.

در این آزمایش، تفاوت عملکرد دو دستگاه از ابتدا واضح است. iOS 12 سرعت دستگاه را تقریبا تا 20 ثانیه افزایش داده است. به خصوص هنگام باز کردن کیبورد دستگاه، گوشی مجهز به نسخه iOS 12 به مراتب پر سرعت‌تر عمل می ‌کند.

سرعت iOS 12 در مدل‌های جدیدتر آیفون

نسخه iOS 12 سرعت دستگاه‌های مدل‌های بالاتر از  iPhone 7 را بیش‌تر از دیگر مدل‌ها افزایش می‌دهد. در مورد دو مدل  iPhone 6 و iPhone 6s نیز این آزمایش صورت گرفته و نتیجه مشابهی به دست آمد.آی‌او‌اس در هر دو مدل، سرعت دستگاه را افزایش می‌دهد. البته باید در نظر داشت که این نتایج، به نسخه بتای آی‌او‌اس جدید مرتبط است، نسخه‌ای که هنوز به صورت رسمی عرضه نشده است اما به احتمال زیاد در نسخه نهایی نیز این تغییر سرعت را شاهد خواهیم بود.

 

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا