تکنولوژی

سرمایه‌گذاری جدید ۲ میلیارد دلاری تاکسی اینترنتی Grab

شرکت Grab که یکی از مشهورترین شرکتهای تاکسی اینترنتی در شرق آسیاست اعلام کرده که موفق به جذب ۲ میلیارد دلار در یک راند جدید سرمایه‌گذاری شده است.

در این راند جدید سرمایه‌گذاری شرکتهای مختلف سرمایه‌گذاری حضور داشته‌اند و البته شرکت تویوتا نیز ۱ میلیارد دلار از این میزان سرمایه‌گذاری را به خود اختصاص داده است.

شرکت Grab که یکی از موفق‌ترین استارت‌آپ‌های سنگاپوری است با این سرمایه‌گذاری جدید حالا ارزشی معادل ۱۱ میلیارد دلار ایجاد کرده است. یک استارت‌آپ موفق دیگر در این منطقه  LAZADA است که یک شرکت فعال در زمینه خرده فروشی و تجارت الکترونیکی است که از سوی گروه علی بابا ( غول خرده فروشی آنلاین چین) حمایت می‌شود. 

به گفته Ming Ma رییس هیات مدیره شرکت Grab این سرمایه جدید جهت افزایش فعالیت‌های شرکت در اندونزی هزینه خواهد شد جایی که این شرکت تاکسی اینترنتی و سرویس‌های پرداخت را در آن ارایه می‌دهد. البته این شرکت به توسعه خود در جنوب شرق آسیا نیز ادامه می‌دهد.

اوایل سال میلادی جاری شرکت  Grab بعد از آنکه با آمارهای خیره کننده‌اش اوبر را تحت تاثیر قرار داد کل بخش کسب وکار اوبر در شرق آسیا را خرید تا بتواند با شرکت Go-Jek در اندونزی رقابت کند.   شرکت Go-Jek دارای سرمایه‌گذاران مشهوری است از جمله آلفابت ( گوگل) و همچنین Warburg Pincus  و اخیرا اعلام کرده بود که ۵۰۰ میلیون دلار برای توسعه خود در این منطقه هزینه کرده و بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر دارد. Go-Jek در اندونزی کار خود را با حمل مسافر از طریق موتورسیلکت آغاز کرد و سپس سرویس‌های تاکسی اینترنتی را در کشورهایی چون تایلند، ویتنام و فیلیپین ارایه داد.

شرکت Grab دارای سرمایه‌گذاران مشهوری است از جمله سافت‌بانک ژاپن،‌شرکت تاکسی اینترنتی چینی DIDI  و سازندگان خودرویی چون هوندا موتور و هیوندای موتور. همچنین اوبر بعد از ادغام با Grab حدود ۲۷.۵ درصد از سهام این شرکت را در اختیار گرفت.

گفت وگو با دارا خسروشاهی مدیر اوبر

منبع:‌ WSJ

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا