تکنولوژی

چرا شرکتهای سخت‌افزاری در الکامپ امسال حضور ندارند؟

مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ می‌گوید به دلیل تحریم حضور شرکتهای خارجی در این نمایشگاه کم استا از سوی دیگر شرکتهای سخت‌افزاری نیز در نمایشگاه امسال حضور پررنگی ندارند.

حیدری گفت: یکی از دلایلی که نمی‌توان روی خارجی‌ها حساب کرد، این است که آن‌ها به زمان‌بندی بیشتری نیاز دارند که بتوانند برای حضور در نمایشگاه‌ها برنامه‌ریزی کنند. مسائلی مانند مجوز نمایشگاه، زمان لازم برای برگزاری و شرایط اقتصادی باعث می‌شود نتوان برنامه‌ریزی بلندمدت در این حوزه داشت. البته از نمایندگان شرکت‌های خارجی هم در الکامپ وجود دارند.

وی همچنین درباره عدم حضور شرکتهای بزرگ سخت‌افزاری در الکامپ امسال نیز گفت : از دلایل اصلی عدم مشارکت شرکت‌های داخلی در حوزه برند، قاعده ارزی- ریالی است. البته اصل رویکرد شرکت سهامی نمایشگاه‌ها نسبت به این موضوع خیلی تعاملی بوده و شرایطی را فراهم کردند که با تعامل بیشتر قابل اجرا باشد. دلیل دوم شرایط سخت بازار است و اینکه عمده کالاهای حوزه آی تی وارداتی است و شرکت‌ها در دوام خود هم تردید دارند که تا دو ماه دیگر شاید نتوانند ادامه دهند. اینکه کالا وارد نمی‌شود، ارز تخصیص پیدا نمی‌کند و یا کالا در گمرک مانده، از جمله مشکلات آن‌هاست که باعث شده نتوانند به نمایشگاه‌ها هم فکر کنند. امیدواریم این مشکلات هرچه سریع‌تر حل شود تا آن‌ها بتوانند به کار خود ادامه دهند.

حیدری در مورد شایعات مربوط به برگزاری الکامپ در شهر آفتاب گفت : متولی الکامپ شرکت سهامی نمایشگاه‌هاست و به ما نیز در خصوص جابه‌جایی اعلامی نشده که بخواهیم در رد یا تایید آن مطلبی بیاوریم.

ایسنا

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا