تکنولوژی

ساعت‌های هوشمند جدید ال‌جی و سامسونگ در راهند

شاید شما نیز احساس کرده باشید که بازار ساعت‌های هوشمند این روزها چندان حرارت اولیه را ندارد. شرکت‌های سازنده نیز قطعا متوجه این افول شده‌اند اما سازندگان برتر این سبک از محصولات دیجیتالی، احتمالا فعلا قصد تسلیم شدن ندارند.

طی ماه‌های گذشته، گزارش شده که شرکت LG یک یا دو ساعت هوشمند در آینده تقریبا نزدیک معرفی خواهد کرد. سامسونگ نیز طبق شایعات منتشر شده، محصولی احتمالا با نام Galaxy Watch یا Gear S4 با سیستم عامل‌های محتملی به نام Tizen OS یا Google’s Wear OS عرضه خواهد کرد.

گزارش شده که سامسنوگ احتمالا برای معرفی ساعت هوشمند جدیدش، تا زمان برگزاری نمایشگاه IFA 2018 صبر خواهد کرد. IFA 2018 نمایشگاهی است که بیشتر سازنده‌های محصولات تکنولوژیک پوشیدنی، معمولا دستاوردهای خود را در آن معرفی می‌کنند. احتمال دیگری نیز وجود دارد که سامسونگ در تاریخ نهم آگوست و هم زمان با معرفی Galaxy Note 9، ساعت هوشمند جدید خود را عرضه خواهد کرد.

این شایعات و گزارش‌های غیر رسمی از آنجا نشات می‌گیرد که شرکت سامسونگ اخیرا از  Korean Intellectual Property Office درخواست ثبت علامت تجاری جدیدی برای واژه“Galaxy Watch” ارائه داده است.

شرکت LG نیز طبق گزارش‌ها قرار است تا آخر ماه جاری میلادی، دو ساعت هوشمند معرفی کند. گزارش شده که یکی از آنها به قابلیت صفحه نمایش multi-layer LCD-OLED مجهز خواهد بود.

سامسونگ تنها صاحب 10 درصد از بازار ساعت‌های هوشمند در جهان است و 60 درصد از سهام این بازار، در دستان شرکت قدرتمند اپل است.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.