تکنولوژی

معرفی دوربین جدید نیکون با قابلیت زوم 125 برابر

شرکت نیکون امروز دوربین جدیدی به نام  Nikon Coolpix P1000را معرفی کرده که جزو دسته دوربین‌های Bridge Camera محسوب شده و قابلیت زوم خارق العاده 125 برابری دارد. با چنین قابلیتی، این لنز طولانی ترین میزان زوم را در بین دوربین‌های سوپر زوم موجود در بازار دارد. این دوربین قرار است از ماه سپنتامبر با قیمت 1000 دلار به فروش برسد.

لنز این دوربین با چنین قابلیتی، قادر است قادر خواهد طبق ادعای شرکت نیکون، حتی از جزئیات روی سطح کره ماه نیز عکس برداری کند. این دوربین به قابلیت macro mode نیز مجهز است و لنز آن می‌تواند در حالت Wide، از فاصله‌ای به نزدیکی 1.016 سانتی متری نیز عکاسی کند.

معمولا نگه داشتن لنزهای طویل، در دست کمی مشکل است، به همین دلیل شرکت نیکون سیستم تکنولوژی Dual Detect Optical VR Technology درون دوربین به کار گرفته است که می‌تواند به میزان زیادی نمود لرزش‌های دست را داخل عکس‌ها کمتر کند. البته لازم به ذکر است، این لنز آنقدر طویل است که احتمالا کاربر باید با دو دست خود آن را بگیرد ولی با این وجود، نسبتا وزن بسیار کم 1.45 کیلوگرمی دارد.

لنز زوم خارق‌العاده این دوربین، جلوی سنسور 16 مگاپیکسلی دوربین قرار دارد که از طراحی  backlit design بهره برده است. علاوه بر قابلیت عکاسی با کیفیت 16 مگاپیکسل، سنسور این دوربین همچنین قادر است با کیفیت 4K با سرعت 30 فریم در ثانیه نیز عکاسی کند. این دوربین تا 29 دقیقه نیز قادر است فیلم ضبط کند. خروجی mic نیز داخل دوربین وجود دارد که برای ضبط صدا کارایی دارد، قابلیتی که معمولا در دوربین‌های bridge cameras وجود ندارد.

دوربین Coolpix P1000 همچنین از آخرین نسخه پردازنده نیکون بهره برده که قادر است تصاویری با سرعت 7 فریم در ثانیه عکاسی کند. طبق گفته نیکون، قابلیت اتوفوکوس تشخیص دهنده کنتراست دوربین نیز بسیار سریع عمل می‌کند.

با وجود اینکه سنسور این دوربین نسبتا کوچک است، اما  چند قابلیت حرفه‌ای شاخص دارد. مثلا همراه با قابلیت‌های  manual modes، manual focus  و time-lapses، عکاسی RAW shooting  نیز امکان‌پذیر است. همچنین امکان استفاده از فلش‌های سازگار با محصولات نیکون نیز وجود دارد. ISO  دوربین، 6,400 و سرعت شوتر نیز  1/4,000 است. چند قابلیت جدید auto modes cater نیز به زوم طولانی دوربین اضافه شده مانند Moon Mode و  Bird Watching Mode..

به جرئت می‌توان ادعا کرد که P1000 ، یکی از خارق العاده ترین محصولات نیکون است، این دوربین به صورتی می‌تواند عکاسی کند که حتی قابل مقایسه با دوربین یک گوشی هوشمند حرفه‌ای هم نیست و علاوه بر این، حتی از بسیاری از دوربین‌های مگا زوم موجود در بازار نیز سرآمدتر است. زوم 125 برابری، طولانی‌ترین میزان زومی است که تا کنون یک دوربین به آن مجهز بوده است و می‌تواند عکاسی از زاویه نزدیک را وارد مرحله جدیدی کند.

 یک دستگاه Bluetooth remote  به نام  ML-L7 نیز قرار است به عنوان لوازم جانبی انتخابی این دوربین عرضه شود که برای کنترل دوربین از راه دور کاربرد دارد و با قیمت 50 دلار به فروش خواهد رسید.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.