تکنولوژی

فروش اسرار نظامی ارتش آمریکا در دارک ‌وب

اسرار و اطلاعات نظامی اغلب با حساسیت و امنیت بسیار بالایی محافظت می‌شوند و دسترسی غیر قانونی به آنها تقریبا غیرممکن است. البته در صورتی که پای یک روتر ضعیف در میان باشد، این حرف‌ها دیگر معنی ندارند.

محققین موسسه امنیت و اطلاعاتی «Recorded Future» اعلام کرده‌اند یک سری از طاعلاعات حساس نظامی را برای فروش در «دارک وب» مشاهده‌ کرده‌اند. این اطلاعات شامل جزئیات کامل در رابطه با پهپادهای مدل MQ-9 Reaper ارتش آمریکا، دوره‌های آموزشی تانک‌ها، دوره‌های نجات و سیستم‌های انفجاری پیشرفته می‌شوند.

طبق گزارش این موسسه، یک هکر با استفاده از حفره امنیتی موجود در روترهای سال 2016 ارتش آمریک توانسته به این اطلاعات دست پیدا کند. در این گزارش آمده که این هکر با استفاده از موتور جستجوی «Shodan» که برای دستگاه‌های متصل استفاده می‌شود، روترهای آسیب‌پذیر را شناسایی کرده و آنها را مورد حمله و سرقت قرار داده است.

مجرمین سایبری همواره در جستجو برای یافتن دریچه‌های جدید برای نفوذ به سیستم‌های خصوصی و سازمانی مختلف هستند و در صورتی که افراد یا سازمان‌ها روترهای خود را آپدیت‌های امنیتی جدید مطابقت ندهند، ممکن است هکرها آنها را شناسایی کرده و پس از نفوذ اطلاعات مهمی را مانند مورد بالا به سرقت ببرند.

آندره بویسویچ یکی از مدیران ارشد این موسسه در اینباره می‌گوید: «این حقیقت که یک هکر با مهارت‌ها تقریبا متوسط توانسته چند هدف آسیب‌پذیر نظامی را شناسایی کند و یکی سری اطلاعات بسیار حساس و سری را در کمتر از یک هفته به سرقت ببرد، نشان می‌دهد در صورتی که حمله‌هایی به این شکل توسط یک گروه حرفه‌ای و سازماندهی شده با اهداف بزرگتر انجام بگیرد، مطمئنان خطرهای بزرگتری ارتش آمریکا را تهدید خواهد کرد.»

گفته می‌شود این هکر حتی توانسته به تصاویر زنده دوربین‌ها نظارتی مرز آمریکا و مکزیک هم دسترسی داشته باشد و حتی تصاویر ضبط شده توسط یک پهپاد آمریکایی را هم به سرقت ببرد.

این هکر اطلاعات نظامی را از یک پادگان نیرو هوایی ارتش آمریکا در ایالت نوادا به سرقت برده است.

 

منبع : آی‌تی‌ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.