تکنولوژیهوش مصنوعی

SenseTime، با ارزش ترین استارت‌آپ هوش مصنوعی جهان

شرکت SenseTime که با ارزشی بیش از 4.5 میلیارد دلار، باارزش ترین شرکت حوزه هوش مصنوی محسوب می‌شود، دوباره به دوران رونق خود بازگشته است.

شرکت علی بابا ماه گذشته طی فراخوانی که برای سرمایه گذاری که برای شرکت SenseTime برگزار کرد، توانست مبلغ 600 میلیون دلار به ارزش این شرکت بیفزاید. علی بابا امروز هم طی فراخوان جدیدی که اعلام کرد، 620 میلیون دلار دیگر برای SenseTime جمع آوری کرده است.

فراخوان سرمایه گذاری قبلی توسط خود شرکت علی بابا مدیریت شد و این باردر بین سرمایه گذاران نام شرکت‌های نامداری معروفی همچون Fidelity International، Hopu Capital، Silver Lake و Tiger Global به چشم می ‌خورد. شرکت کوالکام نیز که قبلا از این شرکت حمایت می‌کرد، در فراخوان جدید شرکت کرده است.

با جمع آوری مبلغ جدید، ارزش این شرکت  از ۴.۵ میلیارد دلار عبور کرده است

شرکت SenseTime ادعا می‌کند که در زمینه‌هایی مانند fintech( تکنولوژی اقتصادی)، اتوماسیون، گوشی‌های هوشمند، توسعه شهر هوشمند و غیره، بیش از 400 مشتری فعال دارد و در این راه با شرکت‌های بزرگی همچون Honda، Nvidia، China’s UnionPay، Weibo، China Merchants Bank، Huawei، Oppo، Vivo  و Xiaomi مشارکت دارد.

شرکت SenseTime را شاید بتوان سرشناس ترین شریک دولت کشور چین محسوب کرد زیرا دولت از سیستم‌های نظارتی پیشرفته این شرکت زیاد استفاده می‌کند. SenseTime به اطلاعات بیش از 170 میلیون دوربین CCTV  و سرویس‌های جدید از جمله عینک‌های هوشمند پلیس‌های چینی، دسترسی دارد.

چین طی سال‌های اخیر به توسعه تکنولوژی به خصوص یکی از مهم ترین بخش‌های آن یعنی تکنولوژی هوش مصنوعی، توجه زیادی داشته است. برنامه دولت چین به گونه ‌ای است که تصمیم دارد تا سال 2030 به رهبر جهان در زمینه هوش مصنوعی تبدیل شود. شرکت SenseTime نیز اخیرا حضور خود را پر رنگ‌تر کرده است.

 SenseTime اولین شرکتی است که به the MIT Intelligence Quest پیوست و همراه شرکت علی بابا در حال بازگشایی یک آزمایشگاه هوش مصنوعی در هنگ کنگ است. سخنگوی SenseTime اعلام کرده که این شرکت نوعی کتابچه هوش مصنوعی اختراع کرده که قرار است به زودی وارد مدارس کشور چین شود.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا