تکنولوژی

عرضه ‌آیفون مجهز به دوربین سه لنزه در سال 2018

طبق شایعات، سال آینده اپل حداقل یک مدل آیفون مجهز به سه لنز دوربین عرضه خواهد کرد. گزارش شده که لنزهای دوربین این مدل آیفون به قابلیت سوپرزوم-Superzoom- نیز مجهز خواهد بود.

طبق گزارش  Deutsche Securities، سیستم سه لنزه دوربین مدل آینده آیفون از تکنولوژی تشخیص پیشرفته سه بعدی بهره خواهد برد و دو لنز این سیستم، قابلیتی دارند که به کمک آن می‌توان از یک شی از زوایای مخلتلف عکس گرفت. در این روش که متد سه گانه-triangulation method – نام دارد، از تصویر گرفته شده برای تعیین میزان فاصله آیفون با شی مورد نظر استفاده شده و در ادامه قابلیت‌های پیشرفته تکنولوژی واقعیت افزوده به روی تصویر اعمال خواهد شد. ظاهرا لنز سوم دوربین فاصله کانونی طولانی‌تری دارد که برای افزایش کیفیت قابلیت‌های زوم تصویر کارآمد خواهد بود.

با استناد به این گزارش‌ها، آیفون بعدی برای اولین بار به قابلیت زوم 3x optical  مجهز خواهد بود و با استفاده از آن، کاربران قادر خواهند بود تصویر گرفته شده راتا سه برابر بدون مخدوش شدن کیفیت تصویر، بزرگ کنند. آیفون  7 پلاس،آیفون 8 پلاس و آیفون X همگی قابلیت زوم 2x optical دارند.

دوربین سه لنزه می‌تواند برای ساخت و توسعه برنامه‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد و کیفیت تصویر را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که سرویس‌های نقشه یابی پیشرفته یا range-finding که با کمک این قابلیت توسعه خواهند یافت، برای تولید برنامه‌های  ARKit مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

بیشتر تحلیل گران پیش‌بینی می‌کنند که در صورت عرضه آیفون مجهز به سیستم سه لنزه، به احتمال قوی دو شرکت سامسونگ و هوآوی نیز خیلی زود مشابه آن را به بازار وارد خواهند کرد.

منبع : آی تی ایران

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن