تکنولوژی

اعلام ورشکستگی کمبریج آنالیتیکا

نام کمبریج آنالیتیکا به عنوان شرکتی جنجالی در لو رفتن اطلاعات کاربران فیس‌بوک به میان آمد جایی که مشخص شد این شرکت به کمک اطلاعاتی که از فیس‌بوک به دست آورده کمک شایانی به کمپین انتخاباتی ترامپ کرد. حالا و پس از آنکه فیس‌بوک میلیاردها دلار به خاطر  آن موضوع از دست داد و خود زاکربرگ نیز بارها مجبور به عذرخواهی و پاسخ دهی به افکار عمومی و نمایندگان کنگره شد نوبت به شرکت جنجالی رسیده است. کمریج آنالیتیکا ورشکستگی  خود را به دادگاهی در نیویورک اعلام کرده است.

به دنبال این تصمیم این شرکت انگلیسی و بازوی آن در آمریکا عملیات خود را متوقف می‌کنند.

کمبریج آنالیتیکا شرکت محوری در بحث‌های پیرامون نشت اطلاعات شخصی در فیس‌بوک طی ماه‌های اخیر بوده اما بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مدیرعامل وقت آن در گفت و گویی با بی بی سی این شرکت را عامل برنده شدن ترامپ عنوان کرد. همچنین جرارد کوشنر داماد ترامپ نیز پس از پیروزی ترامپ در گفت وگویی با نشریه فوربس کار با شرکایی مانند کمبریج آنالیتیکا را دلیل پیروزی کمپین ترامپ دانست.

در اسفند ماه سال گذشته این شرکت ضمن معلق کردن مدیرعامل خود گفت که تحقیقات مفصل داخلی را پیرامون نحوه فعالیت این شرکت آغاز کرده است. حدود بیست روز قبل این شرکت اعلام کرد که فعالیت خود را متوقف می‌کند.

کمبریج آنالیتکا یک شرکت تحلیل‌گر اطلاعات است گفته می‌شود این شرکت به کمک دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران و دوستانشان نقشه دقیقی از فعالیت ده‌ها میلیون آمریکایی تهیه کرده بود. نقشه‌ای که به کمک آن می‌توانست سلایق سیاسی کاربران را تخمین زده و بر اساس آن تبلیغات مرتبطی روی شبکه‌ةای اجتماعی  چون فیس‌بوک به نمایش بگذارد.

مرتبط:

– چگونه بفهمیم فیس‌بوک اطلاعات ما را هم فروخته یانه

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا