تکنولوژی

کاربران ماهانه یوتیوب به 1.8 میلیارد نفر رسید

سرویس پخش آنلاین ویدیو متعلق به کمپانی گوگل که همه آن را با نام یوتیوب می‌شناسند، امروزه بزرگ‌تر از سرویس جی‌میل شده و حتی در حال نزدیک شدن به محبوبیت فیسبوک است. تعداد کاربران ماهانه این سرویس به تازگی به مرز 1.8 میلیارد نفر رسیده است.

این رقم خیره کننده شب پنج‌شنبه در جریان رخداد تبلیغاتی سالانه Brandcast توسط «سوزان ووجیسیکی» مدیرعامل این سرویس اعلام شده است.

البته در کنار اعلام این رقم، ووجیسیکی از برنامه‌های یوتیوب برای ایجاد تغییرات در چندی از برنامه‌های یوتیوب که از محبوبیت بالایی در بین بازدیدکنندگان برخوردار هستند خبر داد. ضمنا یک نمایش جدید هم قرار است از طرف Demi Lovato خواننده معروف آمریکایی به زودی از یوتیوب پخش شود.

در لیست محبوب‌ترین کانال‌ها و افرادی که در یوتیوب فعالیت می‌کنند نام تولیدکننده معروف یوتیوب یعنی «PewDiePie» و جاستین بیبر خواننده معروف آمریکایی دیده می‌شود. در کل می توان گفت با اینکه یوتیوب تلاش زیادی دارد که محتواهای اورجینال و نمایش‌نامه دار را برای کاربران خود پخش کند اما ظاهرا این دسته از محتوا دلیل اصلی جذب 1.8 میلیارد کاربر به این سرویس نبوده‌اند.

به‌ هر حال، سرویس ویدیویی یوتیوب با اختلاف قابل توجه نسبت به رقبایش در صدر قرار دارد و از همان روزهای اول هیچ سرویسی توانایی رقابت با این کمپانی را نداشته است و حالا با توجه به 1.8 میلیارد کاربر ماهانه‌ای که یوتیوب جذب کرده، بعید به‌نظر می‌رسد هیچ سرویسی در آینده بتواند به موفقیت‌های یوتیوب دست پیدا کند.

منبع : آی‌تی‌ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن