تکنولوژی

تیم مخفی آمازون برای توسعه ربات‌های خانگی

شاید در مورد ربات‌های خبرساز آمازون شنیده باشید، ربات‌هایی که در انبارهای عظیم این شرکت تردد می‌کنند. بسیاری پیش‌یبینی می‌کنند که به زودی ربات‌های مشابهی از طرف این شرکت به بازار وارد خواهند شد که قادرند حتی وارد خانه‌های مشتریان شده و در انجام امور منزل کمک آنها باشند.

طبق گزارش روز دوشنبه از Bloomberg، منابع موثق نزدیک به شرکت تایید کرده‌اند که آمازون به صورت مخفیانه در حال توسعه ربات‌های خانگی مجهز به هوش مصنوعیست. این رباتها تحت پروژه‌ای به نام ” Vesta” ساخته می‌شوند.

طبق گزارش‌ها، این پروژه  که چند سال گذشته کلید خورده، توسط Gregg Zehr- رئیس بخش سخت افزاری Amazon’s Lab126 در ایالت کالیفرنیا، رهبری می‌شود. لیست عنوان‌های شغلی مورد نیاز در آمازون نیز نشان می‌دهد که بخش Lab126  این شرکت برای تکمیل تیم‌های خود، در جستجوس افراد واجد صلاحیت است. عنوان‌هایی مانند “مهندس نرم افزار، رباتیک” و “مهندس سنسورها” از جمله شغل‌هایی هستند که این شرکت برای آن به دنبال فرد مورد نظر می‌گردد.

طبق گزارش بلومبرگ، آمازون در نظر دارد تا پایان سال تعدادی از ربات‌های خود را به صورت آزمایشی به خانه برخی از کارمندانش اعزام کند. این شرکت قصد دارد تا پایان سال 2019، این ربات‌ها را برای ورود به خانه مشتریان آماده کند.

هنوز مشخص نیست که این ربات قرار است چه نوع وظیفه‌ای را انجام دهند اما احتمال می‌رود، هر وظیفه‌ای که داشته باشد مرتبط و مشابه با دستیار الکسا باشد. حتی ممکن است به صورتی طراحی شود که بتواند کارهای روزمره خانگی را انجام دهند و یا کارهای مربوط به افرادی که معلول یا سالمند هستند را انجام دهد.

برخی از نمونه‌های اولیه این ربات خانگی، مجهز به قابلیت‌هایی نظیر دوربین و کامپیوترهای پیشرفته است و همچنین شامل نرم افزارهایی خواهد بود که با کمک آن می‌تواند بدون برخورد با دیگر اشیا، در خانه حرکت کند. طبق گزارش‌ها، Max Paley، یکی از مدیران ارشد سابق اپل ظاهرا مسئول این قسمت پروژه است و همچنین چندین مهندس مکانیک نیز برای کار در بخش رباتیک این پروژه استخدام شده‌اند.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا