تکنولوژی

حذف 8.3 میلیون ویدئو نامناسب از یوتیوب

طبق گزارش جدیدی که توسط یوتیوب منتشر شده، این پلتفرم در 3 ماهه آخر سال 2017 بیش از 8.3 میلیون ویدیو را از یوتیوب حذف کرده است. این پلتفرم اشتراک گذاری ویدیو که توسط گوگل اداره می‌شود اخیرا متوجه شده که به کانون اصلی اعتراضات و انتقادات در زمینه انتشار ویدیوهای آزاردهنده تبدیل شده است. گزارش‌ها نشان می‌داد یوتیوب حاوی ویدیوهایی است که در ظاهر برای کودکان مناسب هستند اما محتوای آنها بسیار نامناسب و زننده است.

یوتیوب هم در واکنش به این انتقادات اعلام کرده که قصد دارد هر 3 ماه یکبار گزارش‌هایی را در زمینه مبارزه با این دسته از ویدیوهای خشونت آمیز و آزاردهنده منتشر کند و آمارهای خود را به‌صورت شفاف با مردم در میان بگذارد. به‌عبارت دیگر می‌توان گفت یوتیوب با این اقدامات قصد دارد به منتقدین اعلام کند که بیکار ننشسته و همواره برای مبارزه با این دسته از عقاید و ویدیوها آماده است.

ضمنا در این گزارش آمده که 6.7 میلیون از این 8.3 میلیون ویدیو ابتدا توسط سیستم‌های هوشمند یوتیوب شناسایی شده و برای بررسی توسط کارشناسان انتخاب شده بودند و هیچگاه در وبسایت یوتیوب منتشر نشده بودند. یوتیوب گفته که استفاده از یادگیری ماشینی برای نظارت برای محتوای ویدیوها اصلا ایده‌ی بدی نبوده و باعث می‌شود افراد بیشتری برای بررسی ویدیوها به‌کارگرفته شوند و نه کمتر. ضمنا علاوه بر این اینکه این تکنولوژی به‌صورت خودکار ویدیوهای اسپم راحذف می‌کند، قادر است هر ویدیوی مشکوکی را که ممکن است با قوانین و مقررات یوتیوب مغایرت داشته باشد جهت بررسی به کارشناسان ارسال کند. این کارشناسان همان افرادی هستند که تصمیم می‌گیرند که این ویدیوها را حذف کنند یا اینکه برای آنها محدودیت سنی تعیین کنند.

دسامبر پارسال گوگل اعلام کرد قصد دارد بیش از 10 هزار کارمند را برای بررسی ویدیوهای مشکوک یوتیوب که توسط سیستم یادگیی ماشینی شناسایی شده‌اند استخدام کند. یوتیوب اعلام کرده که در حال حاضر اکثر نیروهای لازم برای بررسی این دسته از ویدیوها را استخدام کرده اما برای اینکه شرکت به مرز 10 هزار کارشناس تخصصی بازدیدکننده ویدیوها برسد زمان بیشتری نیاز خواهد داشت.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا