تکنولوژی

تکنولوژی خودروهای ضد گلوله

همیشه درباره خودروهای ضد گلوله صحبت‌هایی از این دست که ماشین فلان رئیس‌جمهور یا صدراعظم ضد گلوله است شنیده‌ایم و برای همه ما جالب است بدانیم آیا واقعا این خودروها ضد گلوله هستند و تا چه مقدار می‌توانند در برابر شلیک گلوله مقاوم باشند. در ادامه ویدئویی را خواهید دید که پاسخ همه سوال‌های شما را درباره خودروهای ضد گلوله می‌دهد.

شیشه خودرو

آنچه به عنوان شیشه ضد گلوله مرسوم است 2 مدل متفاوت است. مدل اول برای جلوگیری از گلوله کلت و مدل دوم برای مقاومت در برابر اسلحه‌های سنگین یا مسلسل طراحی شده است. در مدل اول که نازک‌ترین شیشه ضد گلوله است باید بدانید که بین 180 تا 226 کیلوگرم به وزن خودرو شما اضافه می‌کند و در مدل دوم که ضخیم‌تر است بین 226 تا 590 کیلوگرم به وزن خودروی شما اضافه می‌شود. البته جالب است بدانید ضخامت شیشه خودروی ضد گلوله رئیس‌جمهور آمریکا از 2 برابر مدل ضخیم هم ضخیم‌تر است. نتیجه شلیک 5 گلوله به شیشه نازک با کلت و 5 گلوله مسلسل به شیشه ضخیم هم مانند پیش‌بینی‌ها پیش رفت و نه‌تنها هیچ گلوله‌ای از شیشه رد نشد، بلکه حتی رد آن هم از داخل باقی نماند. وزن زیاد این شیشه هم البته نیاز به مهندسی دارد برای مثال شیشه بالابرهای معمولی توان بالا و پایین بردن این شیشه را ندارند و همچنین کمک فنر‌های خودرو نیاز دارند تا با مواد ضد گلوله عایق و تقویت بشوند.

بدنه خودرو

بدنه خودرو هم بسیار مهم است زیرا زمانی که به سمت شما شلیک می‌شود گلوله‌ها هم به شیشه برخورد می‌کنند و هم به بدنه خودرو. کمپانی آرمر مکس درها، جلو رادیاتور، گلگیر و تقریبا همه خودرو شما را با مواد ضد گلوله عایق می‌کنند تا هیچ اتفاقی برای شما یا موتور خودروی شما نیافتد. کف خودروی شما هم یک عایق مخصوص قرار می‌گیرد تا اگر زیر خودروی شما یک نارنجک منفجر شود، هیچ اتفاقی برای شما نیافتد.

دستگیره در

درهای این خودروها با نوارهای فلزی به یک شوکر متصل هستند و زمانی که شما از داخل آنها را فعال کنید هر کسی که بدون اجازه شما بخواهد در خودرو را باز کند با شوک الکتریکی مواجه می‌شود.

حالت ضد تعقیب

آرمر مکس حتی دوست ندارد که یک خودرو مشکوک مشتریانش را تعقیب کند به همین خاطر اگر متوجه شدید که خودرویی مشکوک شما را تعقیب می‌کند یا خودروی پشت سر شما قصد جان شما را دارد کافی است یک دکمه مخصوص را فشار دهید تا از پشت لاستیک شما ده‌ها میخ سه شاخه به زمین بریزد و لاستیک ماشین پشت سر شما را پنچر کند.

آرمر مکس

کمپانی آرمر مکس بیش از 25 سال است که در زمینه پیشرفت تکنولوژی خودروهای ضد گلوله فعالیت می‌کند. اگر انسان‌ها می‌توانستند با همدیگر مهربان باشند نیازی به وجود همچین کمپانی‌هایی نبود اما با توجه به اتفاقات خطرناکی که در دنیا می‌افتد این کمپانی‌ها از جان شما محافظت می‌کنند. کسانی هم که به سراغ این کمپانی می‌روند برای جان خود احساس خطر می‌کنند و جالب است بدانید به 250 مشتری این کمپانی حمله مسلحانه شده است که حتی یک نفر هم در هیچکدام از این حمله‌ها آسیب ندیده است.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا