تکنولوژی

صعود آمازون به رده دوم با ارزش‌ترین کمپانی‌های دنیا

اوایل ماه گذشته بود که در گزارشی اعلام کردیم اپل، آلفابت و آمازون در رده‌های اول تا سوم با ارزش‌ترین کمپانی‌های دنیا قرار دارند و اینکه اشاره کردیم آمازون به زودی موفق خواهد شد به جایگاه دوم صعود کرده و شرکت مادر گوگل یعنی آلفابت را پشت سر بگذارد. این احتمالات به این دلیل بود که ارزش سهام کمپانی آمازون طی سال گذشته با افزایش قابل توجه 85 درصدی همراه بوده و در مقایسه سهام اپل 24 درصد افزایش پیدا کرده است. حال خبر جدید اینکه به احتمال زیاد آمازون در اینده نه‌چندان دور به اولین کمپانی تریلیون دلاری دنیا تبدیل خواهد شد.

روز سه‌شنبه ارزش سهام کمپانی آمازون با افزایش 2.7 درصدی به 1586 دلار رسید و این در حالی بود که ارزش سهام شرکت اپل با کاهش ناچیز 03. درصدی به 175 دلار کاهش پیدا کرد. از طرف دیگر ارزش سهام کمپانی آلفابت هم با سقوط 19 درصدی همراه بود که باعث نزول ارزش سهام این شرکت به 1097 دلار شد. در نتیجه این نوسانات کمپانی آمازون با دست یافتن به ارزش کلی معادل 768.04 میلیارد دلار موفق شد به جایگاه دوم در این رده بندی صعود کند و کمپانی آلفابت را پشت سر بگذارد. ارزش کلی سهام آلفابت هم در حال حاضر به 761.42 ملیارد دلار رسیده است. در رده اول هم کمپانی اپل با ارزشی معادل 889.17 میلیارد دلار قرار دارد. 12 مارس امسال بود که اپل به اولین کمپانی تبدیل شد که به ارزش 900 میلیارد دلار دست پیدا کرد. البته ارزش سهام این شرکت از آن موقع تا به‌امروز با کاهش نسبی مواجه شده است.

کمپانی آمازون به‌دلیل معرفی اسپیکرهای هوشمند اکو که به دستیار صوتی بی‌نظیر الکسا مجهز هستند، همواره مورد تمجید قرار گرفته و همین مسئله بزرگترین عامل موفقیت این کمپانی در یکی دوسال اخیر بوده است.

منبع : آی‌تی‌ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن