تکنولوژی

کنفرانس‌های ویدئویی چقدر مفید هستند؟

مردم آمریکا و انگلستان در سال ۲۰۱۶ حدود ۱۶۳ میلیارد دقیقه کنفرانس ویدئویی برقرار کردند. آیا این تماس‌ها مفید هستند و یا فقط وقت را هدر می‌دهند؟

تیم نرم‌افزار «لوپ‌آپ» طی تحقیقی نقش کنفرانس‌های تصویری را در بیزنس بررسی کرده است. در این تحقیق بر روی بیش از ۱۰۰۰ کسب و کار حرفه‌ای در آمریکا و انگلستان مطالعه شد. این کار به منظور پیدا کردن مشکلات و تاثیرات کنفرانس‌های تصویری بر روی کسب‌وکارها انجام شده است.

تحقیقات لوپ‌آپ نشان داد اکثر افراد در کسب‌وکارشان برای اضافه شدن به تماس‌های کنفرانسی از موبایل و تلفن ثابت استفاده می‌کنند. این در حالی است که افراد می‌توانند به کمک هدست‌ها و نرم‌افزارهای تماس کنفرانسی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند اما ظاهرا ارتباط سنتی هنوز محبوب‌تر است.

فقط در ۲۹ درصد از تماس‌های کنفرانسی از یک نرم‌افزار تحت وب کمک گرفته می‌شود. بیش از ۷۰ درصد این تماس‌ها از خطوط ثابت تلفن بوده و فقط ۲۲ درصد ‌‌‌آنها توسط موبایل برقرار می‌شود.

کارمندان به طور متوسط حدود ۱۵ دقیقه را صرف برقراری تماس و یا وقفه‌‌های حین مکالمات می‌کنند. بر اساس این تحقیق اکثر این زمان به خاطر مشکلات برقراری مکالمه، چالش‌های تکنولوژی کنفرانس و مقابله با حواس‌پرتی‌ها به هدر می‌رود.

بیش از ۶۵ درصد افراد گفته‌اند به طور میانگین پنج دقیق صرف این می‌شود که طرف مقابل ابزار‌های کنفرانس‌ از طریق وب را راه بی‌اندازد.

این تحقیق مسائل مربوط به حفظ حریم شخصی افراد را نیز بررسی  کرده است. بر طبق این تحقیق ۷۰ درصد افراد از صحبت در مورد مسائل سری بر روی تماس کنفرانسی ابایی ندارند. نکته نگران‌کننده این است که به نظر بیش از پنجاه درصد افراد، نداستن اینکه چه کسی آن طرف خط است کاملا طبیعی است. قسمت معرفی کنفرانس‌‌های ویدیویی معمولا وضوح و کنترل لازم بر روی این جلسات را ندارد، چرا که کاربران نمی‌توانند افرادی که به مکالمه اضافه می‌شوند را ببیند و یا امکانی برای حذف افراد از روی مکالمه وجود ندارد. حتی از این بدتر از هر سه نفر دو نفر برای مدت یک سال و یا حتی بیشتر از آن، رمز مورد استفاده برای برقراری این تماس‌ها تغییر نمی‌دهند!

با اینکه ۸۸ درصد افراد وجود کنفرانس‌های ویدیویی را برای مصاحبه‌ها و برخی آموزش‌ها ضروری می‌دانند، اما فقط به نظر ۵۳ درصد افراد این روش برای جلسه‌های روزانه مفید تلقی می‌شود. و فقط حدود ۱۲ درصد افراد همان‌قدری که با تماس‌های صوتی راحت‌اند، با تماس‌های ویدیویی ارتباط برقرار می‌کنند.

این زمان تلف شده برای کسب‌وکارها هزینه بالایی به همراه دارد. عدد برآورد شده چیزی حدود۲۶ میلیارد یورو (۳۴ میلیارد دلار) در سال است. این رقم نسبت به سال ۲۰۱۵ حدود ۴۶ درصد افزایش پیدا کرده است.

استیو فلاول یکی از ‌بنیان‌گذاران و مدیرعامل لوپ‌آپ گفته است: بزرگ‌ترین نکته‌ منفی که در این زمینه وجود دارد این است که با وجود نرم‌افزار‌ها و ابزار‌های گوناگون باز هم افراد ترجیح می‌هند تماس صوتی را بدون استفاده از آن‌ها برقرار کنند.

با این کار در اصل دم دست‌ترین راه را انتخاب کرده‌اید، همه می‌توانند با گرفتن شماره افراد تماس ویدیویی برقرار کنند. این می‌توانند دلیل عدم پیشرفت این بازار باشد. با وجود اینکه اکثر نرم‌افزارهای این حوزه راه‌حل‌‌هایی برای مشکلات معمول تماس‌های کنفرانس ارائه کرده‌اند، اما به خاطر پیچیدگی این راه‌حل‌ها و وجود هزاران روش مختلف برای برقرای این نوع تماسها ما هنوز هم با روش‌هایی مانند تلفن و ایمیل احساس راحتی بیشتری می‌کنیم.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.