تکنولوژی

مایکروسافت و استفاده از انرژی‌های پاک

مایکروسافت از خرید مبدل‌‌های انرژی خورشیدی از شرکت سان‌سیپ (Sunseap) در سنگاپور خبر داد. این اتفاق اولین معامله‌ی این شرکت تکنولوژی در زمینه‌ی انرژی‌های تجدیدپذیر در آسیا خواهد بود.

طبق این قرارداد، تا ۲۰ سال آینده تمام انرژی تولید شده توسط مبدل انرژی خورشیدی ۶۰ مگاواتی شرکت سان‌سیپ به مایکروسافت فروخته می‌شود. مایکروسافت از این انرژی برای مراکز اطلاعاتی‌اش در سنگاپور استفاده خواهد کرد. پروژه‌ سان‌سیپ از مجموعه‌ای از پنل‌های خورشیدی بر روی سقف صدها ساختمان تشکیل شده است.

کریستین بلادی مدیر معماری و استراتژی زیرساخت‌های ابر مایکروسافت گفته است: این معامله اولین معامله در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر در آسیا و به طور کل سومین قرارداد این شرکت در این زمینه در سطح بین‌المللی است. دو پروژه‌ی دیگر هم مربوط به دو معامله‌ی انرژی بادی در ایرلند و هلند در سال ۲۰۱۷ می‌شوند.

مطلب مرتبط: مایکروسافت یک مزرعه نیروگاه بادی را خرید

طبق گفته‌ی مایکروسافت این شرکت در نظر دارد تا آخر امسال ۵۰ درصد مراکز داده‌هایش را به انرژی‌های تجدید پذیر و پاک مجهز کند. هنگامی که این مبدل‌ها به کار بیفتند، در مجموع انرژی‌های تجدیدپذیر مایکروسافت در کل دنیا به ۸۶۰ مگاوات می‌رسد. این پروژه‌ی خورشیدی در حال حاضر در دست ساخت است و تا آخر سال آماده‌ خواهد شد.

منبع : آی‌تی‌ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن