تکنولوژی

اطلاعات آی‌کلاد شما روی سرورهای گوگل نگهداری می‌شوند

اپل به تازگی سند امنیتی سیستم‌عامل آی‌اواس خود را به‌روز رسانی کرده و در آن اشاره شده که دیتاهای شخصی مرتبط با سرویس آی‌کلاد این شرکت از این به بعد در سرورهای شرکت گوگل علی‌الخصوص سرویس کلود گوگل نگهداری خواهند شد.

البته اپل دقیقا مشخص نکرده که کدام دسته از دیتاها قرار است در سرورهای گوگل نگهداری شوند اما در این اسناد به طور خلاصه نحوه رمزگذاری این اطلاعات شرح داده شده است. این به‌روزرسانی اوایل ژانویه امسال منتشر شده است.

وبسایت CNBC که ابتدا این تغییرات را متوجه شد و گزارش آن را منتشر کرد، این اقدام را یک پیروزی برای گوگل می‌داند. همچنین این اولین بار نیست که چنین خبری را می‌شنویم چراکه در سال 2016 هم اشاره شده بود که اپل در اصل برای کاهش هزینه‌های خود قصد داشته این وظیفه را به سرویس کلود شرکت آمازون محول کند. ضمنا در این سند اشاره‌ای به زمان دقیق آغاز انتقال دیتاها از آیکلود به سرورهای گوگل نشده است.

تیم کوک بارها و در جلسات عمومی اعلام کرده که اپل در مدل تجاری خود هیچ علاقه‌ای به کسب درآمد از طریق ذخیره و نگهداری اطلاعات شخصی کاربرانش ندارد و قصد ندارد از این طریق جایگاه ویژه‌ای در بازار سرویس‌های کلود کسب کند. او با این صحبت‌ها می‌خواهد بگوید که پلتفرم کلاد اپل ساختار و منظور کاملا متفاوتی در مقایسه با پلتفرم شرکت گوگل و سایرین دارد.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.