تکنولوژی

یوتیوب ویدئوهای دولتی را علامت می‌زند

یوتیوب امروز اعلام کرد که در راستای اجرای شفاف سازی، ویدئوهایی که اسپانسر دولتی دارند را علامت می‌زند. به این ترتیب از امروز تمام افرادی که شبکه‌های خبری را از طریق این وبسایت دنبال می‌کنند، شاهد تغییرات جدیدی خواهند شد. بر اساس این تغییرات، اگر ویدیویی تحت حمایت مالی دولت قرار گرفته باشد، اطلاعیه به خصوصی در پایین ویدئو نمایش داده می‌شود. این تغییر تنها به روی ویدیوهایی اعمال می‌شود که توسط سازمان‌های خبری آپلود شده باشند.

این قابلیت از امروز تنها برای کاربران آمریکایی اعمال خواهند شد و یوتیوب احتمال داده که ممکن است مشکلاتی در اجرای آن وجود داشته باشد. این شرکت در بیانیه خود اعلام کرد: «ما فعلا توقع نداریم که همه چیز به صورت عالی اجرا شود.» این شرکت همچنین اعلام کرده است که به زودی این قابلیت را گسترش خواهد داد و همچنین کاربران می‌توانند از همین حالا نظرات و بازخوردهای خود را پیرامون این قابلیت ثبت کنند.

این اقدام یویتیوب به صورت واضحی در راستای شفاف سازی ویدئوهای این سرویس برای کاربران صورت گرفته است. به عبارت دیگر، یوتیوب می‌خواهد کاربران مطلع باشند که کدام ویدئوهای منتشر شده در بخش خبری، توسط دولت حمایت و پشتیبانی می‌شوند.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.