تکنولوژی

قابلیت‌های نسخه جدید برنامه یوتیوب

طی سال‌های اخیر، بحث و جدل‌های زیادی در مورد سرویس یوتیوب- که حالا زیر مجموعه شرکت گوگل است- برپا شد اما تا کنون که چیزی نتوانسته است در فعالیت برنامه -اپلیکیشن- این سرویس پخش ویدیو اختلال ایجاد کند و از محبوبیت آن کم کند. آخرین نسخه این برنامه، نسخه 13.0 است به زودی قرار است با قابلیت‌های جدیدی به روز رسانی شود.

طبق گزارش 9to5Google، برنامه یوتیوب قرار است با  تِم سیاه جدیدی عرضه شود. در حال حاضر کاربران برنامه یوتیوب روی دسکتاپ می‌توانند بین تِم‌های سیاه و سفید، یکی را در بخش تنظیمات انتخاب کنند. شاخه جدیدی از یوتیوب که YouTube Music نام دارد قرار است با تِم و ظاهر سیاه به صورت دیفالت عرضه شود.

خبرهای پیرامون آپدیت جدید یوتیوب، یک قابلیت جدید دیگر را نیز معرفی می‌کند که Incognito mode نام دارد و یکی از محبوب‌ترین قابلیت‌های مرورگر گوگل کروم است. در حال حاضر کاربران برنامه یوتیوب می توانند ویدیوی درحال پخش را متوقف کرده( Pause بزنند) و یا تاریخچه ویدیوهای اجرا شده را مشاهده کنند. البته هر دو این قابلیت‌ها باید در قسمت تنظیمات فعال شوند. Incognito mode به کاربران این امکان را می‌دهد تا به سادگی بین این دو تنظیمات انتخاب کنند.‌

آپدیت جدید یوتیوب احتمالا قابلیت جدید دیگری نیز خواهد داشت که بسیاری از کاربران مشتاق آن بوده‌اند – “رد کردن تبلیغات” قابلیتی خواهد بود که در نسخه جدید اضافه می‌شود. به علاوه قابلیت قطع اتو پلیی یا اجرای اتوماتیک نیز در قسمت تنظیمات اضافه خواهد شد.

هنوز مشخص نیست که این قابلیت‌ها چه زمانی به صورت کامل و رسمی به برنامه یوتیوب اضافه می‌شود.

منبع : آی تی ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن