تکنولوژی

گوگل؛ سلطان CES 2018

در نمایشگاه CES سال‌های گذشته، هیچ وقت نقش پر رنگی از شرکت گوگل نمی‌دیدیم. اما امسال تفاوت زیادی با سال‌های پیش داشت. گوگل عملا نبض نمایشگاه امسال در شهر لاس وگاس را در اختیار خود داشت و با نصب بیلبوردها و تبلیغات گسترده، دستیار هوشمند خود و قابلیت‌ها و امکاناتش را معرفی می‌کرد. امسال حتی داخل شهر لاس وگاس هم جایی نبود که بتوان رفت و تبلیغات غول آسای گوگل را ندید.

مهم‌ترین و برجسته‌ترین تبلیغات ارائه شده توسط گوگل، راه اندازی غُرفه‌ای مرکزی در مقابل ساختمان کنواسیون لاس وگاس محل اصلی نمایشگاه بود. گوگل در این غرفه تصمیم گرفت حرکتی نوآوارنه بزند و به جای داخل سالن نمایشگاه، سازه‌ای چند طبقه به اندازه یک خانه کوچک در محوطه بیرونی راه اندازی کند که مجهز به صفحه‌های نمایش‌ عظیم بود و روی سقف آن یه کافی بار قرار داشت که ملاقات کنندگان می‌توانستند از آن بالا با یک سرسره به روی زمین باز‌گردند!

در مرکز راه اندازی شده توسط خود گوگل، تمامی محصولات این شرکت از دستیار هوشمند گرفته تا بلندگوهای هوشمند، گجت‌های پوشیدنی و ابزارآلات آشپزخانه معرفی شدند. حتی Android Auto نیز همراه با یک خودروی آلفارومئو در داخل نمایشگاه معرفی می‌شد.

غرفه  به خصوصی که گوگل راه اندازی کرده بود، تنها برای معرفی و نمایش محصولات مرتبط با دستیار هوشمند گوگل نبود و می‌توانست نحوه کاربرد تمامی این محصولات در کنار هم را نیز نشان دهد. گوگل با برگزاری تور و راه اندازی دموهای مختلف، نحوه عملکرد دستگاه‌های متصل به دستیار هوشمند را نیز به ملاقات کنندگان توضیح می‌داد.

در این نمایشگاه، دموهای مختلفی ارائه شد که قابلیت پردازش چند فرمان در یک زمان توسط دستیار گوگل را معرفی می‌کرد اما به عقیده بسیاری،این دموها بیش از آنکه نشان دهنده یک خانه هوشمند باشد، شبیه خانه‌ای با کنترل از راه دور است.  به علاوه بیشتر قابلیت‌هایی که از دستیار گوگل معرفی شد، در دستگاه‌های مشابه مانند آمازون الکسا و دیگر پلت فرم‌های مشابه نیز مشاهده می‌شود. 

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا