تکنولوژی

سوختن آیفون اپل استور سوئیس را تخلیه کرد!

روز سه‌شنبه در یکی از اپل‌استورهای سوئیس هنگامی که یکی از کارکنان درحال عوض کردن باتری یک آیفون بود، باتری بیش از حد گرم شد و از آن دود بلند شد. در طی این اتفاق هفت نفر تحت مداوا قرار گرفتند و مغازه‌ برای مدت کوتاهی تخلیه شد! در اظهارات پلیس محلی که در صحنه‌‌ ماجرا حاضر بوده، آمده است: دود رقیقی در محل جمع شد که حدود پنجاه نفر از کارکنان و مشتریان را مجبور به تخلیه‌ی مغازه کرد. بعضی از افراد تحت مداوا قرار گرفتند اما خوشبختانه هیچ‌کس آسیب جدی ندید.

طبق گزارش‌ها گوشی یاد شده آیفون ۶ پلاس بوده است که برای تعویض باتری به مغازه آورده شده بود. با اینکه این اتفاق عجیب به نظر می‌رسد اما همه‌ی ما به خوبی با بیش از حد گرم شدن و حتی آتش گرفتن باتری‌های لیتیومی گوشی‌های هوشمند و دیگر دستگاه‌ها آشنا هستیم.

در سال ۲۰۱۶ سامسونگ بعد از بروز مشکلی که منجر به بیش از حد گرم شدن گوشی‌های‌ می‌شد، همه‌ی گوشی‌ها گلکسی نوت ۷ را برای تعمیر فرا خواند.Hoverboard  که یکی از محبوب‌ترین محصولات در تعطیلات سال ۲۰۱۵ بود به علت احتمال آتش گرفتن آن به خاطر وجود باتری‌های لیتیومی که درست تهیه نشده بودند، در سال ۲۰۱۶ و حتی ۲۰۱۷ فراخوانده شد.

باتری‌های آیفون اخیرا در صدر اخبار قرار گرفته است، البته نه برای گرم شدن بیش از حد بلکه این کمپانی اخیرا ادعا کرده است از قصد سرعت آیفون‌های قدیمی‌تر را کم کرده است تا با گذشت عمر باتری، عملکرد آنها مختل نشود. بسیاری از کاربران از شفاف نبودن اتفاقات آیفون شاکی شده و از این کمپانی شکایت کردند. طبق ادعای آنها این کمپانی با این کار قصد داشته است کاربران را مجبور به ارتقای آیفون خود کند. اما اپل تاکید دارد این کار را با هدف کاهش احتمال از کار افتادن آیفون‌ها کرده است. با این وجود اپل برای جبران، طی برنامه‌ای باتری‌های جایگزین را به جای قیمت اصلی ۷۹ دلار با قیمت ۲۹ دلار به فروش می‌رساند.

منبع : آی‌تی‌ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن