تکنولوژی

دستاوردهای ادغام آمازون و بلینک

آمازون اخیرا استارت‌آپ سازنده دوربین و زنگ درب‌های هوشمند بلینک-Blink را خریداری کرده تا در راستای تولید محصولات هوشمند خانگی، گامی به جلو بردارد.

شرکت آمازون همین حالا نیز با وجود محصولاتی همچون آمازون اکو، در بازار اسپیکرهای هوشمند، حرف اول را می‌زند اما با پیوستن به شرکت بلینک می‌تواند اهداف بلندپروازانه خود در دیگر زمینه‌ها را نیز محقق کند.

خانه‌ای هوشمند با آمازون و بلینک

بلینک استارت‌آپی است که در راستای تولید سیستم‌های وایرلس امنیتی خانگی فعالیت دارد. سیستم‌های تولیدی این شرکت با باتری کار می‌کنند و نیازی به اتصال به برق ندارند. این استار‌ت‌آپ تا پیش از این سیستم‌های خود را توسط آمازون می‌فروخت، قیمت دوربین‌های این شرکت 99 دلار و سیستمی متشکل از سه دوربین، با قیمت 229 دلار به فروش می‌رسد. بلینک همچنین توجه جامعه تکنولوژیک را به سمت دوربین‌های مخصوص زنگ درب خود جلب کرده است. این پروژه جدید قرار است بعدا به شرکت آمازون تعلق بگیرد.

شرکت بلینک در سال 2014 با شروع کمپینی روی پلت فرم مشهور جمع آوری کننده سرمایه Kickstarter، پا به عرصه وجود گذاشت و در سال 2016، دوربین‌های هوشمند خود را عرضه کرد. شرکت آمازون به نوبه خود، همیشه علاقه مند به بازار محصولات هوشمند خانه بوده است و عرضه محصولات متنوع علاوه بر بلندگوهای هوشمند، همیشه یکی از اهداف آن بوده است. بلینک در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که این شرکت، تحت نظارت شرکت آمازون به فعالیت‌های خود خواهد داد و فعلا تغییر خاصی اعمال نخواهد شد.

با وجود اینکه بلینک تاکید کرده است که فعلا تغییری در سیستم این شرکت به وجود نخواهد آمد اما ممکن است در آینده وضعیت عوض شود. فعلا هیچ کدام از دو شرکت آمازون و بلینک حرفی از ادغام دوربین‌های هوشمند بلینک روی اکوسیستم آمازون نزده‌اند.

بازار محصولات خانگی هوشمند تا سال 2022 تا 53.45 میلیارد دلار رشد خواهند داشت.

طبق گزارش Zion Market Research بازار محصولات خانگی هوشمند تا همینجا نیز رشد زیادی را در سرتاسر دنیا شاهد بوده است و پیش‌بینی می‌شود تا سال 2022، به ارزشی معادل 53.45 میلیارد دلار برسد. بازار محصولات هوشمند طیف وسیعی را شامل می‌شود از جمله گجت‌های امنیتی، کنترل دسترسی، مدیریت روشنایی خانه، آشپزخانه هوشمند، مراقب‌های اولیه خانگی و غیره.

دوربین‌های بلینک همین حالا نیز پشتیبانی خوبی از آمازون الکسا دارند به همین دلیل افزودن وسایل مختلف دیگر به اکوسیستم آمازون، نباید کار چندان سختی باشد. آمازون هم می‌تواند بستر مناسبی برای ارائه پلت فرم Cloud Cam برای محصولات بلینک فراهم آورد.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا