تکنولوژی

چگونه از عکس‌های قدیمی آلبوم عکس بگیریم؟

همه ما در خانه پدر و مادر و یا پدربزرگ و مادربزرگ خود یک آلبوم عکس قدیمی با ارزش داریم که یادآور خاطرات گذشته است. اگر سعی کنید با موبایل از آنها عکس بگیرید احتمالا خیلی اذیت می‌شوید و در نهایت هم نتیجه خوبی به دست نمی‌آید و سعی می‌کنید این آلبوم‌ها را در جای امن بگذارید که راه حل خیلی منطقی نیست و همیشه این عکس‌ها در خطر هستند.

مشکل اصلی در زمان عکس گرفتن با موبایل از یک عکس برقی و انعکاس نوری است که روی آن می‌افتد مانع ثبت یک تصویر خوب می‌شود. اگر هم با زاویه از آن عکس تصویر برداری کنید یا نور کم می‌شود یا پرسپکتیو تصویر به هم می‌ریزد.

برای مشکل دوم که تغییر زاویه است یک راه حل وجود دارد و آن هم اپلیکیشن آفیس لنز مایکروسافت است که به شما کمک می‌کند تا عکس را از زاویه مختلف بگیرید و به طور خودکار تصویر را طوری می‌چرخاند که انگار عکس از روبه‌رو گرفته شده است.

دانلود آفیس لنز برای ویندوز

دانلود آفیس لنز برای اندروید

دانلود آفیس لنز برای آی‌اواس

اما این راه حل هنوز هم مشکل نور را به همراه دارد و برای عکس از مدارک کاغذی مفید است ولی برای عکس گرفتن از عکس‌های داخل آلبوم راهکار مناسبی نیست. برای این کار گوگل یک نرم‌افزار تخصصی دارد که به شما امکان می‌دهد بدون نگرانی از انعکاس و برق زدن عکس، خاطرات خود را دیجیتالی ثبت کنید. برای این کار باید اپلیکیشن گوگل فوتواسکن را نصب کنید.

دانلود فوتواسکن برای اندروید

دانلود فوتواسکن برای آی‌اواس

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.