تکنولوژی

مدیریت چند حساب کاربری در فیس‌بوک

فیس‌بوک تایید کرد که در حال آزمایش قابلیت «مدیریت چند حساب کاربری» (Multiple Account Logins) است که چند کاربر به کمک آن می‌توانند هم زمان وارد اکانت‌های فیس‌بوک خود شوند. به این ترتیب کاربران قادر خواهند بود از طریق یک کامپیوتر، به سادگی و سرعت بین چند اکانت جا‌به‌جا شوند.

سخنگوی فیس‌بوک تایید کرده است که در این طرح آزمایشی از کاربر خواسته می‌شود تا ابتدا وارد اکانت اول خود شده و در ادامه کاربر دیگری نیز مشخصات اکانت خود را وارد می‌کند. اطلاعات بیشتر در این مورد در صفحه Help Page فیس‌بوک اشاره شده است.

برای جابه‌جایی بین اکانت‌های وارد شده از یک کامپیوتر می‌توانید به عکس بالای صفحه رجوع کنید. این قابلیت به شما و افراد خانواده یا دوستانتان این امکان را می‌دهد که از طریق یک دستگاه، به سرعت بین اکانت‌های خود جابه‌جا شوند. همچنین شما می‌توانید رمز عبور خود را به صورت ذخیره حفظ کنید و یا هر بار برای ورود، آن را دوباره تایپ کنید. اگر از گزینه «ذخیره رمز عبور» استفاده کنید، دیگر نیازی به تایپ دوباره رمز عبور نخواهید داشت و به سرعت به اکانت خود هدایت خواهید شد. به علاوه یک کاربر همیشه قادر خواهد بود که اطلاعات خود را حذف کند و یا مراحل امنیتی جدید برای ورود اضافه کند.

هنوز مشخص نیست که چه دلیلی باعث شده است فیس‌بوک احساس کند چنین قابلیتی  مورد نیاز کاربران فیس‌بوک است اما این قابلیت سوال‌های جالبی در اذهان کاربران ایجاد کرده است. آیا فیس‌بوک گمان می‌کند این روش می‌تواند آمار کاربران را افزایش دهد؟ آیا این روش می‌تواند شیوه‌ای برای ایجاد چند اکانت توسط یک کاربر محسوب شود؟ فیس‌بوک چطور می‌خواهد از ایجاد اکانت‌های تقلبی و فیک جلوگیری کند؟ فیس‌بوک هنوز جوابی یه این سوال‌ها نداده است.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.