تکنولوژی

گسترش قابل توجه بازار هولولنز توسط مایکروسافت

حدود 3 سال از رونمایی مایکروسافت از هدست واقعیت افزوده «هولولنز» می‌گذرد و روز چهارشنبه این شرکت اعلام کرد که قصد دارد عرضه این محصول را به مقدار قابل توجهی گسترش دهد. مایکروسافت قصد دارد با عرضه هولولنز در بازار 29 کشور دیگر در اروپا، تعداد بازارهایی را که هولولنز در آنها حضور دارد به عدد 39 برساند.

این خبر نشان می‌دهد با اینکه هنوز آمار دقیقی از تعداد هدست‌های فروخته شده اعلام نشده اما مایکروسافت قصد دارد تعداد قابل توجهی از این هدست واقعیت افزوده بی‌نظیر را تولید و از این طریق رقابت خود با شرکت‌های بزرگ از جمله اپل و گوگل در این زمینه را وارد مراحل جدیدی کند.

هنوز جزئیاتی از زمان و قمیت دقیق عرضه هولولنز در این 29 بازار جدید منتشر نشده است. مایکروسافت در حال حاضر نسخه مختص برنامه نویسان را با قیمت 3 هزار دلار به‌فروش می‌رساند. کشورهای جدیدی که قرار است میزبان هولولنز باشند شامل استرالیا، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لیتوانی، لیختن اشتاین، لتونی، لوگزامبورک، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلواکی، اسپانیا، سوئد، سوییس و ترکیه می‌شوند. مایکروسافت سال گذشته برای اولین بار عرضه هولولنز در خارج از ایالات متحده هم را آغاز کرد که انگلستان، آلمان، ایرلند، استرالیا، فرانسه و نیوزلند از جمله این کشورها بودند. ضمنا مایکروسافت ژاپن را به‌عنوان اولین کشور آسیایی میزبان هولولنز انتخاب کرد.

«لورین باردن» مدیر بخش تولید هولولنز در رابطه با این هدست و توانایی های آن می‌گوید: «در حال حاضر ماموریت اصلی ما در مایکروسافت ایجاد فرصت برای افراد و سازمان‌ها در جهت دستیابی به اهداف بیشتر و بزرگتر است. واقعیت ترکیبی این پتانسیل را دارد که برای افراد و کسب و کارها فرصت مناسب را در جهت رسیدن به اهدافی که در گذشته غیرممکن بودند، ایجاد کند. با استفاده از واقعیت ترکیبی و هولولنز، شرکت‌ها و کارکنان می‌توانند وظایف خود را سریع‌تر، کارآمدتر و با ایمنی بیشتر انجام دهند و همچنین راه‌های خلاقانه جدیدتری برای ارتباط با مشتریان و همتایان خود خلق کنند.»

اوایل سال 2017 مایکروسافت اعلام کرد که در حال حاضر 150 اپلیکیشن برای هولولنز طراحی شده است و این رقم با گذشت زمان افزایش پیدا خواهد کرد.

منبع : آی‌تی‌ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا