تکنولوژی

دستبرد به کامیون حمل آیفون 10

دقیقا یک روز قبل از آغاز عرضه رسمی آیفون 10، یک کامیون حاوی آیفون 10 که در بیرون محوطه اپل استور شهر سان‌فرانسیسکو پارک شده بود، مورد سرقت قرار گرفت. گفته می‌شود بیش از 300 دستگاه آیفون 10 از این کامیون به سرقت رفته است.

طبق گزارش‌ها سه مرد با چهره پوشیده ساعت 11:15 موفق به سرقت 313 دستگاه آیفون 10 به مجموع قیمت 370 هزار دلار شدند. در گزارش وبسایت CNET آمده که یک نگهبان سه مظنون را در حال خالی کردن کارتن‌هایی از داخل کامیون به درون یک خودروی ون مشاهده کرده است. گفته می‌شود راننده کامیون قبل از ترک محل، درب پشتی خودرو را کاملا قفل کرده است.

اپل استور سان فرانسیسکو به دلیل اختلاف زمانی، حدود 8 ساعت دیرتر به‌روی علاقه‌مندان باز می‌شود. حال خریداران این اپل استور نگرانند که شاید این سرقت باعث ایجاد تاخیر در عرضه آیفون 10 در این مرکز شود. هنوز معلوم نیست که آیا اپل قصد دارد 313 دستگاه آیفون جدید را به این اپل استور تحویل دهد و کمبود را جبران کند یا خیر!

در این منطقه از آمریکا ظاهرا تقاضا برای آیفون 10 بسیار بالا است و در صورتی که شخصی امروز آیفون 10 را پیش‌خرید کند، اوایل دسامبر آن را تحویل خواهد گرفت. صدها نفر در مقابل اپل استورهای شهرهای مختلف بی‌صبرانه منتظر باز شدن اپل استور و دریافت پرچمدار جدید این شرکت هستند.

طبق آمار وبسایت Slice Intelligence پیش خرید آیفون 10 توانسته رکورد آیفون 6 را که تا امروز رکورد بیشترین تعداد پیش‌خرید را به خود اختصاص داده بود، بشکند. حدود 33 درصد از خریداران فعلی آیفون 10 صاحب آیفون 7 پلاس و 18 درصد هم صاحب آیفون 7 هستند. حدود 5 درصد خریداران هم قصد دارند برای اولین بار پرچمدار شرکت اپل را خریداری کنند. ضمنا این آمار نشان می‌دهد که به‌دلیل رونمایی از آیفون 10، دیگر پرچمداران اپل یعنی آیفون 8 و آیفون 8 پلاس خیلی مورد استقبال طرفداران قرار نگرفته‌اند. تعداد پیش‌خریدهای آیفون 8 و آیفون 8 پلاس تقریبا نصف تعداد پیش‌خریدهای انجام گرفته برای آیفون 10 تا به امروز است.

منبع : آی‌تی‌ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن