تکنولوژی

خسروشاهی کلید موفقیت اوبر

یکی از اعضای هیات مدیره اوبر، Arianna Huffington طی سخنرانی در برنامه زنده WSJ D.Live (وال استریت ژورنال) که روز دوشنبه پخش شد، اعلام کرد که قرارداد سرمایه گذاری سافت بانک در شرکت اوبر تقریبا قطعی محسوب می‌شود. وی تایید کرد که سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری سافت بانک در اوبر تا چند هفته آینده به احتمال بسیار زیاد نهایی می‌شود.

هافینگتون اعلام کرد که قرارداد جاری، شامل سرمایه گذاری مستقیم در اوبر و همینطور یک معامله ثانویه خواهد بود که طبق آن سافت بانک سهام برخی از سهام داران اوبر را با تخفیف (که هنوز رقم آن مشخص نیست) خریداری خواهد کرد. هافینگتون اعلام کرد: «برای اعلام رسمی قیمت‌ها منتظر ایجاد شرایط مناسب هستیم.»

وی همچنین اضافه کرد که سافت بانک با بسیاری از شرکت‌های رقیب اوبر نیز شراکت دارد و به همین دلیل جایگاه مهم و بزرگی در بازار دارد. به عقیده هافینگتون، این شراکت می‌تواند برای اوبر منافع زیادی علاوه بر افزایش سرمایه در قسمت حمل و نقل به همراه داشته باشد و ثبات بیشتری برای این شرکت به همراه خواهد داشت.

هافینگتون به دوران سختی که اوبر تا چند ماه گدشته پشت سر گذاشت نیز اشاراتی داشت. این شرکت با چندین مرحله تغییر در نیروهای کاری خود مواجه شد که به جدایی یکی از کلیدی‌ترین عناصر و پایه گذاران این شرکت، تراویس کلانیک، مدیرعامل سابق اوبر، انجامید. هافینگتون همچنین اعلام کرد که در مورد مدیریت جدید اوبر، دارا خسروشاهی، بسیار خوشبین است: «وی ثبات فکری بالایی دارد و تصمیم دارد محوبیت اوبر را در بین مردم بالا ببرد».

هافینگتون همچنین اشاره کرد که دارا خسروشاهی، یکی از موفق‌ترین تُجار ایرانی-آمریکایی، تصمیم دارد تمرکز بیشتری به روی کاهش قیمت‌ها اعمال کند تا هدف عرضه اوبر برای تبدیل شدن به یک شرکت عمومی، در سال 2019 تحقق یابد.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.