تکنولوژی

نخستین رویداد استارت‌آپی موپک برگذار می‌شود

در سال های اخیر استفاده از فناوری های ICT برای راه اندازی کسب و کار های فناورانه نوپا (استارت‌آپ) از دو منظر مورد استقبال دستگاه های دولتی و بخش خصوصی کشور قرار گرفته است:

1- کاهش هزینه ها و تسهیل امور اجرایی 2- ایجاد اشتغال

یکی از دستگاه های اجرایی کشور که پتانسیل بسیار زیادی برای حمایت، جذب و به کارگیری ایده ها و کسب و کارهای نوآورانه دارد، شهرداری ها هستند چرا که مستقیما به طور روزانه با عموم جامعه و نیازهای آنان سروکار دارند. از این رو، برای اولین بار در شهر تهران با همکاری “ستاد فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی ریاست جمهوری”، “شهرداری منطقه 5 تهران” و سایر حامیان مادی و معنوی، رویداد موپک (تلفن همراه، برنامه ریزی و توسعه زندگی شهری) با محورهای ذیل از تاریخ 26 لغایت 29 مهرماه 1396 در مجتمع تجاری کورش مال برگزار می‌شود:

· شهر هوشمند

· خدمات مرتبط با مراکز و مجتمع‌های تجاری

· گردشگری شهری و کارآفرینی

· کارآفرینی در بافت فرسوده

· اقتصاد شهری و خانواده‌ها

· ترافیک و فرهنگ رانندگی

· دستفروشی و سد معبر

· مدیریت پسماند و تفکیک زباله (خشک و تر)

· کارآفرینی اقشار آسیب‌دیده اجتماعی، زنان بدسرپرست و سرپرست خانوار

این رویداد در دو بخش اصلی انجام خواهد شد. در بخش استارت‌آپ ویکند رویداد موپک، شرکت‌کنندگان همگی در یک فضای مشترک قرار داده می‌شوند و با کمک مربیان خبره که از میان کارآفرینان موفقو متخصصین حوزه مدیریت شهری انتخاب می‌شوند، در جهت تبدیل ایده های خود به کسب و کاری موفق تلاش می‌کنند. در این راستا به علت افزایش ضریب نفوذ تلفن‌های همراه بین مردم و همچنین بالا رفتن تقاضای مردم برای اپلیکیشن‌های تلفن همراه، این ابزار بعنوان مبنای طراحی و اجرای ایده‌های ارایه‌شده در این رویداد درنظر گرفته شده است.

همچنین نمایشگاهی نیز در این تاریخ برگزار خواهد شد. هدف نمایشگاه این رویداد، در وحله اول معرفی شرکت‌ها، معرفی کسب و کارهای جدید، ایده دادن به فارغ‌التحصیلان برای یافتن جایگاه شایسته، تعامل و ارتباط با صنعت و … می‌باشد و در مراحل بعدی معرفی ایده‌های شکل گرفته در استارت‌آپ ویکند، حمایت اقتصادی و ایجاد فرصت در تقویت توانایی‌های شهروندان و اجرای اهداف حمایتی از افراد کارآفرین و در راستای آن ارتقاء سطح زندگی شهروندان  می‌باشد. از طرفی اینگونه نمایشگاه‌ها فرصت مناسبی را برای شتابدهندها، شرکت‌ها و سازمان‌ها فراهم می‌آورد تا با تعداد زیادی از ایده‌ها و محصولات خلاقانه بالقوه سرمایه‌گذاری آشنا شده، زمینه‌های مشارکت و همکاری با یکدیگر را مورد بررسی قرار داده و در یک فضای رقابتی نسبت به جذب افراد موردنظر خویش اقدام نمایند.

رویداد استارت آپی موپک

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانید به وبسایت این رویداد به آدرس www.mopecevent.ir مراجعه فرمایید.

منبع : روابط عمومی موپک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.