تکنولوژی

ویژگی جدید اسپاتیفای برای کاربران اپل

اسپاتیفای به‌تازگی ویژگی جدیدی را معرفی کرده که طی آن کاربران آیفون می‌توانند از طریق نوار جستجو اپلیکیشن «آی‌مسیج» به موزیک مورد نظرشان در سرویس اسپاتیفای دسترسی داشته و حتی آن را با دوستان خود به‌اشتراک بگذارند. کاربر مورد نظر پس از دریافت موزیک می‌تواند نسخه 30 ثانیه‌ای از آن را پخش کند و در صورت تمایل با کلیک بر روی موزیک مورد نظر وارد اپلیکیشن اسپاتیفای شده و در آنجا می‌تواند نسخه کامل موزیک را پخش کند.

این ویژگی کمی با سرویس اپل موزیک در آی مسیج  تفاوت دارد. سرویس اپل موزیک در حال حاضر فاقد گزینه جستجو از طریق برنامه آی‌مسیج است. اگر بخواهید یکی از آهنگ‌های اپل موزیک خود را از طریق آی‌مسیج برای دوستتان ارسال کنید، آهنگ مورد نظر حتما باید در لیست موزیک‌های پخش شده اخیرتان (Recently Played) قرار داشته باشد. به بیان دیگر کاربر بایستی ابتدا موزیک مورد نظر را از طریق اپل موزیک اجرا کند سپس به آی‌مسیج برگردد و از لیست Recently Played آن را انتخاب و برای دوست خود ارسال کند. با اینکه اپل موزیک قابلیت جستجو در آی‌مسیج را ندارد اما بر خلاف اسپاتیفای امکان پخش کامل موزیک از طریق آی‌مسیج را به‌کاربر می‌دهد. ضمنا در نسخه اسپاتیفای عکس کاور موزیک در آی‌مسیج با سایز بزرگ نمایش داده می‌‌شود در حالی که اپل موزیک آن را با سایز کوچک و به‌شکل افقی نمایش می‌دهد.

ضمنا اسپاتیفای قصد دارد اپلیکیشن رسمی خود را برای اپل واچ در آینده نزدیک معرفی کند. با اینکه این خبر اوایل سال 2017 اعلام شده بود، اما اسپاتیفای تا به‌امروز جزئیات جدیدی راجع به این خبر را اعلام نکرده است.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا