تکنولوژی

رده‌بندی جدید محبوب‌ترین نسخه‌های اندروید

گوگل دیروز آمار کاربران نسخه‌های اندرویدی تا ماه آگوست را منتشر کرد که با استفاده از آن می‌توان فهمید کدام نسخه از اندروید در حال حاضر بیشترین محبوبیت را دارد. همانند ماه گذشته، تعداد کاربران اندروید 7.0 و 7.1 با افزایش نسبی همراه بود و طبق انتظار نسخه‌های قدیمی با کاهش نسبی تعداد کاربر مواجه شدند. در نتیجه اندروید نوگت در رده‌بندی جدید موفق شده با کمی افزایش به 13.5 درصد برسد و در رتبه چهارم پر استفاده‌ترین نسخه اندروید ا به‌امروز قرار بگیرد. ضمنا احتمال می‌رود اندروید نسخه O تا یکی دوماه آینده منتشر شود.

اندروید نسخه 7.0 در حال حاضر با 12.3 درصد، بیشترین سهم از کاربران اندروید نوگت از جمله کاربران گلکسی اس8 را دراختیار دارد و نسخه 7.1 نیز تنها  1.2درصد از اندرویدی‌های مجهز به نوگت را پوشش می‌دهد. در مقابل اندروید مارشملو، آب نبات و حتی کیت‌کت با اختلاف بسیار زیادی نسبت به نوگت در صدر جدول اندرویدی‌ها قرار دارند. در اینجا می‌توانید نواسانات چند ماه اخیر را مشاهده کنید.

با این حال اندروید نوگت در مقایسه با مارشملو هنوز هم پیشرفت مناسب و قابل قبولی نداشته چرا که آگوست سال 2016 اندروید مارشملو 15.2 درصد از اندرویدی‌های بازار را در اختیار داشت اما نوگت در مدت زمان مشابه تنها به 12.3 درصد رسیده است. این یعنی تا امروز اندروید مارشملو در مقایسه با نوگت و در مدت زمان مشابه برتری 1.7 درصدی داشته است. ضمنا اندروید نوگت در مقایسه با مارشملو حتی یک ماه زودتر هم منتشر شده و این مسئله اوضاع را بیش از پیش برای نوگت وخیم‌تر می‌کند. اندروید مارشملو در مدت 11 ماه توانسته بود به رکورد 18.7  درصد برسد.

گفته می‌شود اندروید O هم مراحل پایانی آماده سازی را طی می‌کند و انتظار می‌رود در آینده نه‌چندان دور شاهد عرضه آن باشیم. البته یکی دوماهی طول می  کشد که این نسخه جدید اندروید هم وارد جدول‌های بالا شود اما با ورود آن، به‌سرعت شاهد کوچ کاربران اندروید از نوگت به O خواهیم بود.

منبع : آی‌تی‌ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن