تکنولوژی

۵ میلیارد افزایش سرمایه در دو روز

با فروکش کردن حباب don-com، سرمایه Larry Ellison ( یکی از سرمایه‌گذاران و موسس شرکت اوراکل) نیز با رکود مواجه شد. سرمایه خالص وی از 58 میلیارد در پاییز سال 2000، به 22 میلیارد در پاییز سال بعد رسید. اما این هفته با افزایش سهام شرکت اوراکل، سرمایه خالص الیسون نیز افزایش داشته و وی حالا ثروتمندتر از هر زمان دیگری است.

روز چهارشنبه، این شرکت نرم‌افزاری نتایج مالی سه ماهه چهارم خود را منتشر کرد که حتی از انتظارات تحلیل‌گران نیز فراتر رفته و نشان از رشد چشمگیر درآمد و سوددهی این شرکت در زمینه محاسبات ابری را نشان می‌دهد. این موفقیت، بیش از همه برای شخص الیسون، رئیس شرکت اوراکل که سهم قابل توجهی از کل سهام این شرکت را نیز در اختیار دارد، خبر خوبی بوده است. میزان سرمایه خالص وی تنها در عرض دو روز، به میزان 5 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.

طبق رده بندی Forbes’s real-time، الیسون 72 ساله حالا سرمایه‌ای حدود 61.8 میلیارد دلار در اختیار دارد و هفتمین فرد ثروتمند در جهان محسوب می‌شود. الیسون  تحصیلات خود را از زمان کالج رها کرد و در سال 1977 با شراکت Bob Miner و Ed Oates، شرکت اوراکل را تاسیس کرد. 9 سال بعد این شرکت به صورت عمومی درآمد.

در سال 2014، الیسون از سِمت مدیریت عامل شرکت اوراکل کناره گیری کرد و Mark Hurd  و Safra Catz جایگزین وی شدند. الیسون اما به عنوان رئیس کل و مدیر ارشد بخش فناوری باقی ماند. اخیرا الیسون به دلیل برخی اقدامات خارج از دنیای تجارت، مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفتکه یکی از آنها اهدا مبلغ 200 میلیون دلار به بخش جدید درمان سرطان در دانشگاه کارولینای جنوبی در سال 2016 بود. 

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا