اوبرتکنولوژی

مدیرعامل جنجالی اوبر بالاخره استعفا کرد

طبق گزارش امروز The New York Times، تراویس کلانیک ، موسس و مدیرعامل شرکت اوبر، یکی از بزرگ ترین و موفق‌ترین استارت‌‌آپ‌ها و درعین حال یکی از جنجالی‌ترین آنها  بعد گذراندن یک دوره مرخصی، از سمت خود استعفا کرد.

طبق این گزارش، پنج نفر از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران اوبر به علاوه روسای دو شرکت سرمایه گذاری Benshmark و Fidelity،  روز سه شنبه از کلانیک درخواست کردند که از سِمت خود استعفا کند. سرمایه‌گذاران، نامه‌ای با مضمون “حرکت اوبر به جلو” به کلانیک ارسال کردند و از وی خواستند سریعا از سمت مدیر عاملی این شرکت استعفا دهد. البته کلانیک همچنان عصو هیات مدیره این شرکت باقی خواهد ماند.

شرکت اوبر مدتی است که دوران سختی را سپری می‌کند و به دلیل جو فرهنگی این شرکت، اتهامات زیادی اخیرا به آن وارد شده است. مدتی قبل ویدیویی از کلانیک منتشر شد که وی را در حال مشاجره با یک راننده اوبر نشان می‌دهد. قبل از آن فایل صوتی دیگری نیز منتشر شده بود  که طی آن یکی از اعضای هیات مدیره اوبر طی برگزاری یک جلسه، یک جوک جنسیتی می‌گوید که بعدا به دلیل تبعات آن مجبور به استعفا می‌شود.

مرتبط : تلاش کارمندان اوبر برای جلب اعتماد مردم

به همین دلیل درخواست‌های زیادی پیرامون استعفای مدیر عامل اوبر، مدت‌هاست که هم از داخل و از خارج این شرکت( که ارزشی معادل 69 میلیارد دلار دارد)، وجود دارد. این شرکت اخیرا بعد از انتشار خبر آزار و اذیت‌های جنسی، بیش از 20 کارمند خود را اخراج کرده است. کلانیک همچنین  با تراژدی از دست دادن مادر خود و مجروح شدن شدید پدر خود طی یک تصادف دریایی نیز دست پنجه نرم می‌کند.

وی در بیانیه‌ای اعلام کرد:” من بیش از هر چیز دیگری در این دنیا، عاشق اوبر هستم و به دلیل اینکه مرحله سختی از زندگی شخصی‌ام را سپری می کنم، درخواست سرمایه گذاران را برای کناره گیری قبول کردم تا اوبر مسیر پیشرفت را طی کند و از پسرفت دست رنجم جلوگیری کنم.”

هیات مدیره اوبر از طریق سخنگوی خود، بیانیه زیر را به سایت Mashable ارسال کرد:” تراویس همیشه اوبر را در الویت قرار می‌داد. این تصمیم شجاعانهای است و نشان می‌دهد که وی تا چه اندازه به این شرکت متعهد است. با کناره گیری، وی فرصت پیدا می‌کند تا با تراژی اخیری که در زندگی شخصی‌اش اتفاق افتاده، کنار بیاید و به علاوه مسیر پیشرفت و شکوفایی شرکت اوبر را باز کند. ما مفتخر هستیم که همچنان به عنوان عضوی از هیات مدیر در خدمت وی باشیم.”

کلانیک همیشه به عنوان یکی از مهره‌های اصلی اوبر در این شرکت محسوب خواهد شد. وی یکی از موسسان اوبر است و همچنان قدرت زیادی در رای گیری‌های شرکت خواهد داشت.

مرتبط :

اعتراض دوسرمایه‌گذار اوبر به مدیریت این شرکت

سرمایه‌گذرای 3.5 میلیارد دلاری عربستان روی اوبر

منبع : آی تی ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن