تکنولوژی

ایلان ماسک دیگر مشاور ترامپ نیست

ایلان ماسک، مالک شرکت‌های «تسلا موتورز» و «اسپیس ایکس» در پی اعلام خروج آمریکا از معاهده اقلیمی پاریس، از سمت مشاور ترامپ استعفا کرد.

به گزارش ایسنا، ماسک دیشب در توئیتر خود نوشت: من از شورای مشاوران ریاست جمهوری خارج می‌شوم. تغییرات اقلیمی واقعی است و خروج از معاهده پاریس هم برای آمریکا و هم جهان خوب نیست.

وی همچنین تهدید کرده است که اگر نصیحت‌هایش در رابطه با تغییرات اقلیمی نادیده گرفته شود از ایفای نقش در شورای مشاوران اقتصادی نیز کناره‌گیری خواهد کرد.

ماسک نقش مهمی در سمت مشاور فناوری کاخ سفید داشته است و استعفای وی از این سمت بسیار معنادار است. او تنها کارآفرین آمریکایی نیست که به این تصمیم اعتراض کرده است. “جف ایملت”( Jeff Immelt)  مدیر اجرایی شرکت عظیم جنرال الکتریک آمریکا نیز در توئیتر خود نوشت: با تصمیم امروز دولت برای خروج از معاهده پاریس ناامید شدم. تغییرات اقلیمی پدیده‌ای واقعی است و از حالا صنایع باید بدون وابستگی به دولت برای مقابله بت آن تلاش کنند.

دیشب دونالد ترامپ اعلام کرد که آمریکا – یکی از بزرگ‌ترین کشورهای آلاینده محیط زیست جهان – معاهده تغییرات اقلیمی پاریس را ترک می‌کند. او خواهان مذاکره مجدد درباره این معاهده یا گفتگو با کشورهای دیگر برای رسیدن به یک توافق جدید “منصفانه” شده است.

رئیس جمهوری آمریکا در کارزار انتخاباتی سال گذشته بارها وعده داده بود که اگر قدرت را در دست بگیرد، آمریکا را از توافق پاریس که در پی تلاش دیپلماتیک دولت باراک اوباما و در سال ۲۰۱۵ میلادی برای کاهش گازهای گلخانه‌ای منعقد شد خارج کند.

خبر مرتبط: 

ایلان ماسک: مشاور ترامپ هستم اما اعتراض هم میکنم 

استعفای مدیرعامل اوبر از تیم مشاوران ترامپ

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.