تکنولوژی

رشد بالای آمازون در دنیای تبلیغات دیجیتال

آمازون بر دنیای خرید آنلاین و پردازش ابری سلطه دارد و حالا تصمیم دارد تا در حوزه تبلیغات دیجیتال نیز از رقبای دیگر پیشی بگیرد و در ماه‌های اخیر نیز، قابلیت‌های تبلیغاتی خود را گسترش داده است. به گفته مورگان استنلی، یکی از سرشناس‌ترین تحلیل‌گران و مشاوران اقتصادی، شرکت آمازون تا سال آینده بیش از 5 میلیارد دلار درآمد از طریق تبلیغات کسب خواهد کرد. این رقم، بیش از دو برابر درآمد پیش بینی شده اسنپ چت برای سال بعد و همچنین بیش از نیمی از ارزش بازار کنونی توییتراست.

طبق تحقیقات منتشر شده، این رقم پیش بینی از درآمد تبلیغاتی آمازون شده تا سال 2020 به 7 میلیارد دلار خواهد رسید. اما در این شرایط و حتی با این ارقام اعلام شده، سهم آمازون از کل بازار تبلیغات دیجیتال- که فعلا تحت سیطره فیس بوک و گوکل است- فقط 4 درصد خواهد بود. به گفته یکی دیگر از تحلیل‌گران شرکت BMO Capitals، درآمد آمازون از تبلیغات تا سال آینده 3.5 میلیارد دلار خواهد بود و گوگل و فیس بوک قطعا با یک رقیب قدرتمند و در حال توسعه روبرو هستند.

تحلیل گران معتقدند، یکی از دلایل پیشرفت آمازون این است که بعد از سال‌ها فعالیت در زمینه خدمات رسانی و تجارت آنلاین، با سلیقه مشتریان کاملا آشناست و آرشیو اطلاعاتی زیادی نیز در مورد انها دارد و به همین دلیل است که در دنیای تجارت انلاین حرف اول را می‌زند و به جایگاهی رسیده است که فیس بوک و گوگل هنوز نتوانسته‌اند برسند. دنیل سلمون از تحلیل گران BMO معتقد است: ” همانطور که گوگل می‌داند که مردم به دنبال چه چیزی می‌گردند و فیس بوک نیز به خوبی از علایق اجتماعی کاربران آگاهی دارد، آمازون نیز در زمینه سلایق خرید کاربران تبهر دارد و به خوبی می‌داند که آنها به دنبال چه چیزی هستند.”

 

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا