مایکروسافت

موسس LinkedIn به مایکروسافت پیوست

شرکت مایکروسافت به تازگی یکی از سرشناس‌ترین افراد سیلیکن‌ ولی را به هیات مدیره خود اضافه کرد.Reid Hoffman ، یکی از موسسان سرویس لینکداین و یکی از سهام داران شرکت Greylock Partners (که در حوزه سرمایه گذاری خطر پذیر فعالیت دارد) است. حالا هوفمن یکی از اعضای هیات مدیره مایکروسافت نیز محسوب می‌شود. هیات مدیره مایکروسافت متشکل از بیل گیتس موسس اصلی این شرکت،  Teri List-Stollبه عنوان نائب رئیس وJohn Thompson  به عنوان رئیس هیات مدیره است. مدیر عامل مایکروسافت، Satya Nadella در بیانیه‌ای اعلام کرد: “همیشه قدرت Reid را در شناسایی تکنولوژی‌ها می‌ستودم. وی به خوبی درک می‌کند که هدف ما در ساخت و تولید پلتفرم‌های دیجیتالی، عرضه فرصت‌های بیشتر به مردم سرتاسر دنیاست. به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره، رهبری رید و دید استراتژیکی که دارد می‌تواند ما را در ساخت هرچه بهتر آینده شرکتمان کمک کند. ما تلاش می‌کنیم تا تمام افراد و سازمان‌ها را در سرتاسر جهان با فرصت‌های بیشتر روبرو کنیم و رید قطعا می‌تواند در این راه کمک کند”.

از آنجایی که شرکت مایکروسافت، لینکداین را در ماه دسامبر با قیمت 26 میلیون دلار خریداری کرد، جایگاه شغلی جدید هافمن درهیات مدیره این شرکت بزرگ چندان تعجب برانگیز نیست.

سمت راست: رید هافمن، وسط: ساتیا نادلا، سمت چپ: جف وینر

هافمن در پستی عنوان کرد که قبل از خریداری لینک دین توسط مایکروسافت، وی رئیس هیات مدیره این شبکه اجتماعی تجارت محور بوده است و بعد از مکالمه طولانی با دیگر اعضای هیات مدیره و همچنین مدیرعامل لینک دین، تصمیم گرفت که از این شرکت خارج شود و به شرکت مادر یعنی مایکروسافت بپیوندد.

هافمن در پست خود اعلام کرد: “شغل اصلی من فعالیت سرمایه گذاری در شرکت Greylock است و بیشتر وقتم را به فعالیت در این شرکت اختصاص می‌دادم که همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند”.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا