تکنولوژی

تبلت Blitab برای نابینایان معرفی شد

دستگاه‌های مجهز به صفحه لمسی، صنعت تکنولوژی امروزه را تحت سلطه گرفته‌اند و طیف وسیعی از ابزارهای پوشیدنی گرفته تا گوشی های هوشمند و وسایل هوشمند خانگی را شامل می‌شوند. اما این تکنولوژی دستاورد‌های کمی برای افراد نابینا و یا کم بینا به ارمغان داشته است. امروز شرکت Blitab، تکنولوژی صفحه لمسی را با معرفی تبلتی برای افراد کم بینا و نابینا عرضه کرد.

شرکت اتریشی Blitab فاز جدیدی در صنعت تکنولوژی برای افراد کم بینا و نابینا ارائه کرده است. نیمی از تبلت اندرویدی این شرکت با قابلیت صفحه لمسی و نیمی دیگر از آن با صفحه نمایش قابل خواندن برای افراد نابینا عرضه شده است که با استفاده از خط بریل می‌توانند مطالب روی صفحه نمایش لمسی سمت دیگر را بخوانند.

این تبلت تنها با فشار یک دکمه صفحه‌ای به صورت حبابی اجرا می‌کند و با هر بار بارگذاری می تواند 35 کلمه به خط بریل ترجمه کند. باتری این تبلت با هر بار شارژ می‌تواند تا 5 روز و 8 ساعت استفاده مداوم شارژ نگه دارد که به نوبه خود بسیار چشم گیر است.

شرکت Blitab قرار است این تبلت را با قیمت 500 دلار به بازار عرضه کند که در مقابل دستگاه‌های بریل معمولی 50 هزار دلاری، رقم منصفانه‌ای به نظر می‌آید. این شرکت عنوان کرده است که هدف اصلی از عرضه این محصول با این قیمت نسبتا پایین را کمک به افراد نابینا و کم بینا برای ورود به دنیای دیجیتال عنوان کرده است.

دانشمندان در دانشگاه میشیگان نیز با استفاده از تکنولوژی حباب‌های میکرو سیالی توانستند وسیله ای مشابه تبلت Blitab را تولید کنند که البته قیمت آن تقریبا 1000دلار شده است.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا