تکنولوژی

ویرایش عکس با دستور صوتی

از این به بعد برای ویرایش عکس‌هایتان نیازی به صرف وقت فراوان ندارید و کافیست چند دستور صوتی صادر کنید تا عکس‌ها به شکل مطلوب ویرایش شوند.

به گزارش مهر، شرکت ادوب نمونه اولیه یک  نرم افزار ویرایش عکس را عرضه کرده که عملکردی مشابه با بلندگوی هوشمند الکسا دارد و با شنیدن صدای افراد دستورات آنها برای ویرایش عکس را اجرا می‌کند.

این روزها طراحی محصولاتی که برای اجرای دستورات تنها نیاز به شنیدن صدای افراد دارند، روز به روز در حال افزایش است. اما این تحول بیشتر جنبه سخت افزاری داشته است.

در این میان شرکت ادوب سازنده نرم افزار مشهور فوتوشاپ که قصد ندارد از این قافله عقب بیفتد، از طراحی نرم افزاری به نامInteractive Agent for Editing خبر داده و برای معرفی آن یک فایل ویدئویی هم در یوتیوب ارسال کرده است.

ادوب ساخت این نرم افزار را اولین گام در جهت طراحی نرم افزارهایی دانسته که ویرایش عکس را با کنترل صوتی انجام می دهند.

در این ویدئو مردی دیده می شود که سیستم کنترل صوتی را بر روی یک برنامه ویرایش عکس در تبلت آی پد فعال می کند. وی سپس از این برنامه می خواهد تا قاب بندی عکس را تغییر دهد، آن را برش بزند و تغییرات مختلف دیگری در آن ایجاد کند و برای انجام همه این امور تنها از صدای خود استفاده می کند.

وی حتی برخی از این تغییرات را با دستور صوتی لغو کرده و عکس را به حالت اول برمی گرداند. وی در نهایت با یک فرمان صوتی دیگر عکس را در یک شبکه اجتماعی به اشتراک می گذارد. این نرم افزار فعلا برای گوشی ها و تبلت ها در دست طراحی است و مشخص نیست نسخه سازگار با رایانه های شخصی آن چه زمانی روانه بازار می شود.

انتظار می رود این نرم افزار در سال ۲۰۱۷ در دسترس علاقه‌مندان قرار بگیرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.