تکنولوژی

کنترل روبات Sphero با دستبند جنگ ستارگان

ربات BB-8 شرکت Sphero یکی از محبوب ترین وسایل ارتباطی فیلم جدید جنگ ستارگان است. شرکت این هفته از محصول جدید خود رونمایی کرد. یعنی یک دستبند که به شما این امکان را می‌دهد تا از طریق حرکات مچ، این ربات را مثل عروسک خیمه شب‌بازی کنترل کنید. این دستبند با نام “Force Band” تا اواخر امسال به بازار خواهد آمد، اما تیم آی‌تی‌ایران موفق شد که نسخه آزمایشی آن را در نمایشگاه CES امسال امتحان کند.

نحوه کار این “Force Band” در حالت فعلی به این شکل است. با قرار دادن دست در کنار بدنتان، وارد حالت کنترل حرکت می‌شوید. اگر کف دست روبه پایین باشد، Sphero به شما نگاه نخواهد کرد و اگر کف دست روبه بالا باشد، ربات مستقیما به شما ذل می‌زند. به دور خودتان بچرخید، او نیز با شما می‌چرخد. نقطه‌ای که با دست نشان می‌دهید، ربات به همان‌ جا خواهد رفت و سرعت حرکت او بستگی به بالا اوردن دست شما دارد. با تکان دادن دست، ربات وارد حالتی می‌شود که رفتار شما را تقلید کند. مورد دیگر اینکه تکان دادن سر ربات به معنای “بله” بود و با پایین آوردن دستتان دوباره وارد حالت کنترل حرکت می‌شود.

کنترل BB-8 با حرکات دست نیاز به تمرین دارد و مسلما ما نتوانسته‌ایم به درستی حرکات دستمان را اجرا کنیم. برای همین از یک متخصص خواستیم تا این کار را برای ما انجام دهد و ما حرکات آن را برای شما ضبط کردیم.

استفاده عموم از “Force Band” فعلا دور از انتظار است و شرکت Sphero تاکید کرده که این دستبند تنها یک نسخه آزمایشی است و خیلی از امکانات و جزئیات ممکن است در نسخه نهایی تغییر کند. اما حتی در حالت فعلی چنین دستبندی یک اقدام جالب برای شرکت Sphero به حساب می‌آید و قطعا از نظر خیلی‌ها جذابیت بیشتری نسبت به کنترل کننده‌های لمسی امروزی دارد.

Sphero اعلام کرده در نمایشگاه Toy Fair، جزئیات بیشتری را آماده ارائه به بازدیدکنندگان خواهد کرد. نوعی دیگر از BB-8 با ظاهری تکه پاره  که انگار از نبرد Jakku جنگ ستارگان امده، در سال جاری آماده عرضه در بازارها خواهد شد.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا