تکنولوژی

روش‌های ترغیب کاربران به نصب ویندوز 10 اشتباه بود

کریس کاپوسلا مدیر امور بازاریابی مایکروسافت در مصاحبه تازه خود اذعان کرده که تلاش‌های این شرکت برای وادارکردن کاربران به مهاجرت به ویندوز 10 مشکلات زیادی داشته و بیش از حد تهاجمی بوده است.

به گزارش فارس، وی افزوده که مایکروسافت به علت اقدامات متنوع و اجبارآمیز خود برای مجبور کردن کاربران به بارگذاری و نصب ویندوز 10 با انتقادهای زیادی مواجه شده است. کاپوسلا افزوده که مایکروسافت از این موضوع درس گرفته و در آینده به این نوع حساسیت‌های کاربران توجه خواهد کرد؛ حساسیت‌هایی که به شکایت از مایکروسافت هم منجر شده است. 

مایکروسافت برای وادار کردن کاربران به بارگذاری و نصب ویندوز 10 بارها پیام‌های هشداردهنده خود را روی ویندوزهای قدیمی تر در برابر چشم کاربران به نمایش گذاشت که موجب نارضایتی آنها شد. همچنین این شرکت برنامه زمان بندی خود برای بارگذاری ویندوز 10 را نیز در سیستم عامل های قدیمی تر ارسال می‌کرد تا کاربران مجبور به انتخاب زمانی برای بارگذاری این سیستم عامل شوند و اگر کاربران علامت ضربدر را که در محیط ویندوز به معنای لغو است انتخاب می کردند زمان پیش فرض موجود در سیستم عامل ویندوز برای این کار انتخاب شده و سیستم عامل جدید به طور خودکار بارگذاری و نصب می شد.

این امر منجر به مصرف شدن حجم قابل توجهی از ترافیک داده کاربران و عدم امکان برخی برنامه های قدیمی می شد و با اعتراض و نارضایتی جدی کاربران مواجه می شد.

مایکروسافت همچنین برنامه موبایلی موسوم به Get Windows 10 را عرضه کرد تا کاربران ویندوزهای 7 و 8.1 را مجبور به مهاجرت به ویندوز 10 کند که این امر هم موجب نارضایتی کاربرانی شد که مرتب پیام هایی در این زمینه دریافت می کردند.

کریس کاپوسلا می گوید این رویکرد مایکروسافت برای اولین بار اجرا شد و با توجه به نظرات منفی گسترده و برای احترام به بازخوردهای مخاطبان دیگر از چنین روش هایی استفاده نمی شود.

 

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن