تکنولوژی

به روزرسانی جدید ساعت اپل باعث اختلال آن می‌شود

آپدیت جدید سیستم عامل اپل واچ منجر به یجاد اختلال در این ساعت‌ها شده و اپل مجبور به غیر فعال کردن آن شده است.

اپل واچ بر خلاف انتظار بسیاری از افراد آنطور که انتظار می‌رفت دربازار سر و صدا نکرد. اما این دلیلی برای بی ارزش تلقی کردن آنها توسط اپل نیست. آخرین آپدیت شرکت برای این ساعت‌ها باعث رخ دادن همین اتفاق شد و منجر به اعتراض بسیاری از کاربران شده است. بنا به گفته‌های اپل هر کاربری که از روز دوشنبه اسمارت‌واچ خود را آپدیت کرده، در معرض خطر از کار افتادن ساعت خود خواهد بود، حال اپل این آپدیت را غیر فعال کرده و به دنبال تحقیق درباره علت این اتفاق است.

پس از رونمایی از آپدیت 3.1.1 سیستم عامل WatchOS در روز دوشنبه، بسیاری از کاربران مشکلات جدی درباره این آپدیت را گزارش دادند. کاربرانی که با اختلال مواجه شده بودند گفتند که بعد از آپدیت با یک علامت تعجب بر روی صفحه و لینک پشتیبانی آنلاین اپل در زیر آن مواجه شده‌اند.

متاسفانه، به نظر می‌رسد پشتیبانی آنلاین اپل در این زمینه کمک زیادی نخواهد کرد و برای رفع مشکل بایستی با سرویس AppleCare”” تماس گرفته شود. بسیاری از کاربرانی که دستگاهشان با اختلال مواجه شده می‌گویند که تنها راه حل مشکل از کار افتادگی این ساعت‌ها، مراجعه به  “Apple Store”خواهد بود.

اپل در بیانیه‌ای اعلام کرده که این اتفاق برای همه‌ی کاربرانی که آپدیت کرده‌اند، رخ نداده‌ است و فقط عده‌ی کمی از کاربران با این مشکل روبرو شده‌اند. اپل در ادامه اطمینان داد کاربرانی که آپدیت جدید را با موفقیت اجرا کرده‌اند نیازی به هیچ اقدام خاصی نخواهند داشت و با هیچ مشکلی روبرو نخواهند شد.

ناگفته نماند، اگر آپدیت جدید را دانلود کرده‌اید و هنوز آن را نصب نکرده‌اید، اکیدا توصیه می‌شود منتظر انتشار نسخه اصلاح شده‌ی آن توسط اپل بمانید، با این امید که که مشکل آن رفع شده باشد. با این حال هنوز شرکت زمان دقیقی برای رفع این اختلال و انتشار نسخه جدید اعلام نکرده است.

منبع : آي تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا