تکنولوژی

ویندوزفون امن‌تر از اندروید است

اگر چه سیستم عامل اندروید بخش اعظم بازار سیستم های عامل را در اختیار دارد، اما امنیت آن از برخی سیستم عامل های رقیب کمتر است.

به گزارش فارس بررسی های اچ پی نشان می دهد سیستم عامل نه چندان محبوب ویندوز فون امنیت بیشتری در مقایسه با سیستم عامل اندروید دارد و یکی از عوامل اصلی این مساله اجزای متعدد تشکیل دهنده این سیستم عامل است که بر آسیب پذیری آن افزوده است.

اچ پی می گوید مایکروسافت برای ارتقای امنیت ویندوز 10 تعهد بیشتری در مقایسه با گوگل دارد و در این زمینه با دیگر شرکت های فناوری همکاری نزدیکی دارد.

این شرکت به تازگی گوشی Elite X3 خود را با همکاری مایکروسافت عرضه کرده و در آن از نسخه موبایل سیستم عامل ویندوز 10 بهره گرفته است.

با وجود امنیت بالاتر، اندروید به علت طراحی انبوه برنامه های سازگار و متنوع علاقمندان بیشتری در مقایسه با ویندوز فون دارد. تعداد app های سازگار با این سیستم عامل محدود است و برنامه نویسان و شرکت ها برای سازگارکردن نرم افزارهای خود با ویندوز فون انگیزه کافی ندارند.

اچ پی می گوید بررسی های محققان این شرکت ثابت کرده که حداقل 75 هزار تهدید امنیتی در سیستم عامل اندروید وجود دارد و 36 درصد از گوشی های آندرویدی هنوز از نسخه کیت کت این سیستم عامل استفاده می کنند که حفره های امنیتی آن بسیار زیاد است. البته این امر به معنای خالی از اشکال بودن سیستم عامل ویندوز فون هم نیست.

اچ پی وعده داده که در سه ماهه اول سال 2017 گوشی های هوشمند جدیدی که مجهز به سیستم عامل ویندوز فون هستند عرضه خواهد کرد. اما هنوز جزییاتی در این زمینه اعلام نشده است.

ا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا