تکنولوژی

کالبدشکافی موبایل گوگل+ویدئو

همانطور که می‌دانید گوگل به تازگی از موبایل جدیدش یعنی پیکسل رونمایی کرده است. این گوشی بی‌نظیر که این روزها سر و صدای زیادی هم به پا کرده است حالا توسط iFixit کالبدشکافی شده است. سایتی که تقریبا همه دستگاه‌های جدید را کاملا باز می‌کند و به آنها امتیاز می‌دهد که چقدر تعویض قطعات آنها ساده است.

برای باز کردن گوشی باید با مکش ال‌سی‌دی را جدا کنید و از آنجایی که همه‌چیز بسیار فشرده است نمی‌شود صفحه نمایش این دستگاه را یک تکه جدا کرد. پس از باز کردن ال‌سی‌دی به فریم وسط دستگاه می‌رسید، بعد از اینکه فریم وسط را برداشتید می‌توانید برد اصلی آن را ببینید.

حالا نوبت به برداشتن باتری می‌رسد. باتری این دستگاه را اچ‌تی‌سی ساخته است که بسیار قدرتمند است و می‌تواند با 15 دقیقه شارژ شدن، 7 ساعت شارژ بدهد. بعد از باتری دوربین 8 مگاپیکسلی جلو را از جا در می‌آوریم.

بعد از اینکه دوربین جلو را برداشتید می‌توانید مادربرد را آزاد کنید و به سراغ دوربین اصلی بروید. دوربین اصلی گوگل پیکسل بی‌شک بهترین دوربینی است که تا به حال روی یک موبایل قرار گرفته.

حالا به خود برد اصلی اگر نگاه کنیم می‌توانید چیپ‌های مختلف آن را ببینید که در تصویر زیر آنها را علامت زده‌ایم.

گوگل پیکسل موفق شد در این آزمایش از 10 امتیاز، 6 امتیاز را دریافت کند. موارد خیلی خوب در طراحی داخلی این گوشی عبارتند از:

اکثر قسمت‌ها ماژولار هستند و تعویض آنها بسیار ساده است.

روی باتری یک بند وجود دارد که به راحتی می‌توان آن را برداشت.

تمام پیچ‌های پیکسل از یک مدل T5 Torx هستند.

اما نکات منفی این گوشی از نظر تعمیرکاران:

صفحه نمایش دستگاه محافظ کافی ندارد و نمی‌شود بدون آسیب آن را باز کرد.

فریم میانی با شکاف‌های مخصوص سرجایش قرار گرفته که با بی‌دقتی احتمال دارد شکسته شود و این کار تعمیر را سخت می‌کند.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.