تکنولوژی

اضافه‌شدن مرکز کنترل ترافیک به نقشه مایکروسافت

با عرضه به‌روزرسانی جدید برای نرم‌افزار Maps ویژه ویندوز 10 کامپیوتر‌های شخصی و دستگاه‌های همراه، یکی از آخرین بام‌افزارهای مایکروسافت که از تم تیره بی‌بهره مانده بود رنگ و بوی جدیدی پیدا کرد. 
به گزارش وب‌سایت Windowscentral، نسخه 5.1609.2581 نرم‌افزار مپس که البته در حال حاضر فقط در اختیار کاربران حاضر در طرح فست‌رینگ قرار گرفته از قابلیت‌های جدیدی بهره می‌برد. همان‌طور که می‌دانید نسخه‌های پیش‌نمایش به‌روزرسانی‌های مایکروسافت در دو ساختار slowring و fastring عرضه می‌شوند. به‌طور پیش‌فرض، این به‌روزرسانی‌ها برپایه سیاست slowring عرضه می‌شوند اما با تغییر تنظیمات به fastring می‌توانید آپدیت‌ها را سریع‌تر بگیرید. البته این افزایش سرعت ممکن است دست آخر به رویارویی با باگ‌ها و مشکلات مختلف منجر شود. 
از این توضیحات که بگذریم، در نسخه جدید نرم‌افزار مپس می‌توانید از دو تم روشن و تیره برای مطابقت بیشتر با تنظیمات سیستمی دستگاه خود استفاده کنید. تم جدید، نوار مسیریابی و دیگر قسمت‌های برنامه را به‌منظور مطابقت بیشتر با تنظیمات کاربر، تغییر خواهد داد. علاوه بر این، امکان بررسی سریع وضعیت ترافیکی و یا مشاهده دوربین‌های زنده در مسیر رفت و آمد شما وجود دارد. به این منظور کافی است در نوار موجود در رابط کاربری نرم‌افزار، گزینه Traffic را لمس کنید تا وضعیت ترافیکی از منزل به محل کار را ببینید. 
اگر هیچ مشکلی در مسیر عرضه این به‌روزرسانی نباشد، احتمالا در چند هفته آینده کلیه کاربران می‌توانند این آپدیت را دریافت کنند. همان‌طور که گفتیم این به‌روزرسانی فعلا برای کاربرانی که از طرح fastring اینسایدر استفاده می‌کنند عرضه شده است.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا