تکنولوژی

کالبدشکافی آی‌فون 7 پلاس

کالبدشکافی آی‌فون 7 پلاس اپل جزئیات بیشتری را از مشخصات سخت‌افزاری پرچمدار جدید اپل برملا کرده است.

به گزارش وب‌سایت Mashable، در جدیدترین کالبدشکافی گوشی‌های هوشمند توسط وب‌سایت iFixit، این دفعه گوشی آی‌فون 7 پلاس سوژه شده است. این در حالی است که از نظر ظاهری، گوشی‌ جدید اپل در مقایسه با نسخه قبلی یعنی آی‌فون 6s پلاس تفاوت چندانی نکرده و حالا کاربران منتظر بودند ببینند فبلت جدید اپل از داخل چه تغییراتی کرده است. بر اساس بررسی‌های سایت iFixit، اپل از حسگر لمسی بزرگ‌تری در آی‌فون 7 پلاس استفاده کرده است. البته این مسئله، با توجه به اینکه کلید Home آی‌فون‌ جدید از این به بعد فشاری نخواهد بود و به جای آن ویبره می‌زند، توجیه‌پذیر است.

نکته مهم دیگر، افزایش ظرفیت باتری آی‌فون 7 پلاس است. بر اساس گزارش iFixit، فبلت 7 پلاس باتری 2900 میلی‌آمپری دارد که در مقایسه با ظرفیت 2750 میلی‌آمپری در 6s پلاس، برای کاربران اپل خوشحال‌کننده خواهد بود. البته 6 پلاس از باتری 2915 میلی‌آمپری استفاده می‌کرد و طبیعتا اگر این ظرفیت در 7 پلاس استفاده می‌شد، کاربران اپل خوشحال‌تر از این ‌هم بودند. IFixit تایید کرده که 7 پلاس از 3 گیگابایت رم استفاده می‌کند. کانکتور دیگری هم برای اتصال دوربین دوم به بورد گوشی درنظر گرفته شده است. برآمدگی بیشتر در پشت آی‌فون‌های جدید هم بر اساس شواهد موجود، راهکاری برای اطمینان از عدم نفوذ آب یا گرد و غبار به داخل گوشی است.

علاوه بر این موارد، به ادعای iFixit، آی‌فون 7 پلاس گوشی است که اکثر ما از تعمیر آن در منزل عاجز خواهیم بود. محصولات اپل معمولا به راحتی تعمیر می‌شوند اما iFixit اعلام کرده کوپرتینویی‌ها امسال محکم‌کاری بیشتری در مونتاژ آی‌فون جدید کرده‌اند. با وجود این، هنوز نمره تعمیرپذیری آی‌فون‌های جدید از سوی iFixit اعلام نشده است.

منبع : آی‌تی‌ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن