تکنولوژی

نرم‌افزارهای دسکتاپ در راه ویندوز استور

مایکروسافت در سیاست‌های جدید خود به‌ توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا نرم‌افزارهای دسکتاپی خود را به ویندوز استور اضافه کنند.

به گزارش وب‌سایت Theverge، ویندوز استور مایکروسافت همزمان با رونمایی از ویندوز 8 یعنی حدود چهار سال قبل شروع به‌کار کرد. با وجود این فروشگاه نرم‌افزاری مایکروسافت به جای تمرکز روی نرم‌افزارهای دسکتاپی و ابزارهای ویندوز در واقع به بستری برای عرضه نرم‌افزارهای یونیورسال مایکروسافت تبدیل شده است. به‌نظر می‌رسد مایکروسافت بالاخره تصمیم گرفته سیاست جدیدی را در خصوص این فروشگاه نرم‌افزاری درپیش بگیرد و از همین رو، از هفته جاری این امکان را به توسعه‌دهندگان خواهد داد تا نرم‌افزارهای دسکتاپی و یا حتی بازی‌های ویدئوییشان را هم به پلتفرم نرم‌افزارهای یونیورسال اضافه کنند.

فعلا اضافه شدن عناوینی مثل Evernote، Arduino IDE، doubleTwist، PhotoScape، MAGIX Movie Edit Pro، Virtual Robotics Kit، Relab، SQL Pro، Voya Media، Predicted Desire و korAccount قطعی شده است. پیش‌بینی می‌شود در ماه‌های پیش رو به تعداد این عناوین اضافه شود. این تغییر سیاست در واقع نوید این را می‌دهد تا ویندوز استور بالاخره به یک مرجع نرم‌افزاری بسیار بزرگ برای دانلود و نصب نرم‌افزارهای دلخواه کاربران روی کامپیوتر‌های شخصی تبدیل شود. با تمام این توضیحات باید منتظر بمانیم و ببینیم توسعه‌دهندگان نرم‌افزار با چه راهکاری از امکان تبدیل نرم‌افزارها و عرضه آنها در ویندوز استور استفاده خواهند کرد.

البته طبیعتا اجرایی شدن این سیاست به این معنی نیست که ویندوز استور فردا پر از نرم‌افزارهای محبوبی مثل کروم و فتوشاپ می‌شود. به این دلیل که این نرم‌افزارها باید تبدیل شوند و باید فرمت یونیورسال مایکروسافت را داشته باشند. البته تبدیل این نرم‌افزارها به زمان و انرژی زیادی نیاز دارد. حالا باید منتظر بود و دید که توسعه دهندگان در چه مدت‌زمانی نرم‌افزارهایشان را به این فروشگاه اضافه می‌کنند. 

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا